5 praktycznych urządzeń, które uratują twój dzień Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
wtorek, 25 grudnia 2018 10:19

5 praktycznych urządzeń, które uratują twój dzień

Nerwówka w pracy, permanentny brak czasu i wieczny pośpiech, codzienne kłopoty i zmęczenie połączone z irytacją związane z przygotowaniem rodzinnych uroczystości np. nadchodzących świąt. Stresujących sytuacji w życiu każdego z nas nie brakuje. Oto kilka, niejednokrotnie niedocenianych, urządzeń, które w takich momentach mogą być na wagę złota.


Teoretycznie znamy je wszystkie, niektóre z nich posiadamy, ale w krytycznych sytuacjach nie mamy ich pod ręką, podczas gdy mogłyby wiele pomóc. Co to za sprzęty, które mogą „uratować” nasz dzień w niejednej stresującej sytuacji?

Gdy w najgorszym momencie rozładuje się bateria w telefonie

Telefon komórkowy to urządzenie bez którego praktycznie nie wyobrażamy już sobie życia. Rozmowy o każdej porze dnia, bieżące przeglądanie informacji w sieci np. o funkcjonowaniu komunikacji miejskiej, a nawet płatności samym telefonem – niejednokrotnie powtarzamy, że bez smartfona „czujemy się jak bez ręki”. Nic więc dziwnego, że rozładowująca się bateria w telefonie to dla większości z nas prawdziwy koszmar. Szczególnie, gdy w takim momencie znajdujemy się np. na zakupach lub w drodze, a potrzebujemy pilnie się z kimś skontaktować. Rozwiązanie? Mały, praktyczny powerbank w torebce. Wystarczy, że nawet jednorazowo naładuje telefon, a przy tym niewiele waży i można go zawsze nosić przy sobie np. Fresh n Rebel Powerbank 3000 mAh.

Gdy nie masz czasu na gotowanie, a chcesz jeść zdrowo

Nie zawsze mamy czas ugotować porządny obiad. Powodów może być tysiące, od pracy po godzinach przy trudnym projekcie, przez nagły rodzinny problem, chorobę lub uciążliwą sytuację np. zepsute auto czy pralka, która wymaga natychmiastowych działań. Zamówienie pizzy albo stołowanie się na mieście mogą być sporadycznym rozwiązaniem, które nie likwiduje problemu z brakiem czasu. Rozwiązanie? Wolnowar. Ten niepozornie wyglądający „garnek” ma praktycznie same zalety: rano wrzucamy do niego wszystkie obiadowe składniki, uruchamiany konkretny program, a po powrocie z pracy czeka nas gotowy, ciepły obiad. Nie trzeba go kontrolować, obawiać się o przypalenie ani... gigantyczne rachunki za prąd. Obliczono, że kilkugodzinna praca wolnowaru kosztuje mniej niż samo uruchomienie kuchenki elektrycznej i używanie jej przez kilka minut. A co z bezpieczeństwem? Możliwość wybuchu, zapalenia lub innej awarii w przypadku wolnowaru jest o wiele mniejsza niż w przypadku... lodówki.

Gdy masz kłopoty z koncentracją i przeszkadza ci hałas

W pracy do napisania długi raport, czasu mało, a obok nas inni wesoło plotkują albo głośno omawiają bieżące zadania? Nie wyrabiamy się z pracą z powodu braku koncentracji i musimy zostawać po godzinach? Na problemy ze skupieniem się i znoszeniem hałasu, a nawet bardziej efektywną pracą idealnym rozwiązaniem są słuchawki ANC, z aktywną technologią wygłuszania hałasów jak np. Fresh n Rebel Clam ANC. Sprzęt pozwala wytłumić nawet najbardziej dokuczliwe i głośne dźwięki takie jak ruch uliczny, klakson czy monotonny dźwięk silnika np. w samolocie. Do tego słuchanie muzyki zmniejsza stres, poprawia pamięć, łagodzi strach i dodaje energii.

Gdy tracisz motywację do walki o zdrowie i piękną sylwetkę

Grudzień to jeden z trudniejszych okresów dla osób na diecie, które starają się dbać o sylwetkę. Za oknem smog i motywacja do uprawia sportów oraz spacerów gwałtownie spada, z kolei w domu kuszą przygotowywane na święta specjały. Niewiele trzeba, aby każdy kolejny trening odkładać w nieskończoność... bo przecież „w grudniu to i tak nie ma większego sensu”. Rozwiązanie? Przydatnym urządzeniem, które może ocalić nas przed rezygnacją z walki o zdrowie i piękną sylwetkę jest... krokomierz. To niepozorne urządzenie informujące o przebytych kilometrach i spalonych kaloriach pozwoli skutecznie zaplanować wysiłek fizyczny. Monitorowanie własnych postępów znacząco wpływa na poziom motywacji, a ona na chęć podjęcia wysiłku fizycznego. Dużo prościej jest podnieść się z kanapy, gdy czarno na białym widzimy słabe statystyki na krokomierzu.

Gdy przytłacza cię ilość obowiązków

Po ciężkim dniu w pracy, wracamy do domu, a tam czeka nas... ogrom rzeczy do zrobienia. Pranie, prasowanie, planowanie świątecznych potraw, generalne porządki, mycie okien i czyszczenie piekarnika. Nie zawsze możemy liczyć na pomoc partnera, który np. wziął na siebie zakupy, naukę z dzieckiem, a może sam przebywa do późnych godzin w pracy lub jest w delegacji. Jeżeli mieszkamy sami, to mimo, że pracy jest nieco mniej, to również nikt jej za nas nie wykona. Jak sobie poradzić z taką sytuacją? Rozwiązaniem może być... energetyzująca muzyka płynąca z głośnika i dobry plan działań. Po pierwsze, ustalmy co musimy zrobić najpierw, ile jesteśmy w stanie jednorazowo zrobić i koniecznie uwzględnijmy w naszym planie chwilę na odpoczynek np. relaksującą kąpiel. Praktyczny i wielofunkcyjny bezprzewodowy głośnik np. Fresh n Rebel Rockbox Bold S przyda nam się zarówno wtedy, gdy potrzebujemy energetyzującej muzyki przy obowiązkowych domowych, jak i wtedy, gdy chcemy się zrelaksować przy spokojnych dźwiękach. Jest wodoodporny, więc aromatyczna woda w wannie mu niestraszna.

W czasie, gdy wielu z nas biega po sklepach w poszukiwaniu „idealnych” prezentów dla innych, warto pomyśleć o praktycznym rozwiązaniu codziennych problemów, czyli prezencie dla nas samych.

/źródło - /