5 pomysłów na wyjątkowy Dzień Babci i Dziadka Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
środa, 17 stycznia 2018 12:03

5 pomysłów na wyjątkowy Dzień Babci i Dziadka

Styczeń najczęściej kojarzy się z początkiem roku i określaniem celów. W tym miesiącu na szczególną uwagę zasługują również najstarsi członkowie rodzin. Zamiast kupować im kolejną rzecz, warto zastanowić się, jak można wspólnie spędzić czas i co naszym dziadkom sprawi największą radość.

Według badań CBOS, dla 65 proc. ankietowanych babcia i dziadek są najbardziej cenieni za wsparcie oraz wychowanie. 57 proc. wnuków biorących udział w badaniu stwierdziło, że najbardziej są wdzięczni za zasady moralne, jakie dziadkowie im wpoili. Jedynie 6 proc. badanych wspomniało o materialnych korzyściach, czyli domu lub spadku. Nic zatem dziwnego, że 21 i 22 stycznia chcemy w szczególny sposób podziękować naszym dziadkom.

Kulturalny wieczór

A gdyby tak zaprosić babcię do teatru? Wyjście do kina czy filharmonii może być dla dziadków niezapomnianym wydarzeniem, które przypomni czasy młodości. Ten pomysł szczególnie spodoba się osobom, które pomimo wieku są otwarte, lubią doświadczać nowych wrażeń i poszerzać horyzonty. W dużych miastach teatry posiadają bogate oferty spektakli, mniejsze są często odwiedzane przez grupy objazdowe. Im dokładniej przeszukamy lokalne propozycje spędzania czasu wolnego, tym większe szanse, że znajdziemy atrakcyjne wydarzenie.

Tajski masaż

W zdrowym ciele, zdrowy duch” – głosi popularne powiedzenie. Masaż gwarantuje dziadkom dużą ulgę w bólu kręgosłupa czy stawów, a także poprawę kondycji psychicznej. Jeśli senior cierpi na dyskopatię lub chorobę stawów, doskonale może poczuć się po tajskim masażu całego ciała. Przy jego wykonaniu warto zastosować olejki z lawendy czy eukaliptusa, które przyniosą dodatkowe ukojenie.

Trekking na świeżym powietrzu

Porcja ruchu w towarzystwie bliskich to pomysł na prezent, który spodoba się każdej aktywnej fizycznie osobie. W trosce o formę naszych dziadków możemy im podarować kijki trekkingowe, które poprawią samopoczucie oraz odciążą stawy kolanowe podczas spacerów. Dodatkowo, wycieczki na świeżym powietrzu ułatwią pozbycie się zbędnych kilogramów, co w rezultacie może skutkować poprawą ogólnego stanu zdrowia.

Wspomnienia nie do wycenienia

Znając pasje dziadków, nie powinniśmy mieć trudności z określeniem, jakie konkretne wspomnienia przyniosą im radość. Może hobby dziadka to szachy, a babcia lubiła warcaby? Wspólny powrót do ulubionych zajęć wzmocni relacje między wnukami a seniorami i będzie okazją do wysłuchania historii z młodości.

Wyjątkowy deser

Seniorzy uwielbiają słodycze. – Wizyty u dziadków często kojarzą się z zapachem pieczonych przez babcię ciast, dlatego widok wnuczka z deserem może być dla seniorów miłą niespodzianką. Zamiast ciasta, możemy postawić na inny deser, np. lody. Wzmocnią kości i zęby, a odpowiedni poziom wapnia zapewni dobrą krzepliwość krwi – radzi Piotr Gąsiorowski, Dyrektor Marketingu PPL Koral, właściciel marki Bracia Koral – Lody Jak Dawniej. – Dziadkowie przepadają za klasycznymi smakami lodów jak śmietanka, truskawka czy czekolada, które przypominają im dzieciństwo – dodaje ekspert.

Wartościowym prezentem dla babci może być także ramka ze zdjęciem przedstawiającym wnuki albo całą rodzinę. Pamiętajmy jednak, że często od prezentów ważniejsze dla starszych osób są czas i uwaga, jaką im poświęcimy.

/źródlo - /