Pomysł na prezent dla Babci i Dziadka Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
sobota, 02 grudnia 2017 12:59

Pomysł na prezent dla babci i dziadka

Zima to wyjątkowy czas w kalendarzu Świąt – obchodzimy Święto Bożego Narodzenia (24 grudnia), Dzień Babci (21 stycznia) i Dzień Dziadka (22 stycznia). Chociaż troszczymy się o naszych bliskich cały rok, w tym czasie wyjątkowo musimy zadbać o naszych seniorów. Przy wyborze upominków, pamiętajmy o ich wygodzie, odpoczynku i zdrowiu.
Kierując się wyborem na prezent, powinniśmy dostosować się do charakteru i zainteresowań. Trafionym pomysłem będzie książka, zestaw filiżanek z ulubioną herbatą albo kijki do nordic walking, jeśli dziadkowie lubią aktywnie spędzać czas. Zdjęcie rodzinne lub płyta z muzyką z lat ich młodości, z pewnością wprowadzą ich w sentymentalny nastrój. Dobrym prezentem jest także ciepły kocyk, para ciepłych skarpetek lub wygodna poduszka.
Przy wyborze upominku, można także wykazać się troską o zdrowie dziadków. Na emeryturze trzeba szczególnie dbać o zdrowie, aby służyło jak najdłużej. Przykładowo, starzeniu się ulega soczewka oka, co w bezpośredni sposób wpływa na ostrość i komfort widzenia, zwłaszcza z bliska. Ten proces nazywany jest prezbiopią (starczowzroczność). Obok kompleksowych regularnych badań, wizyt u lekarza prowadzącego, warto wprowadzić suplementację diety – uzupełnić dziadkom domową apteczkę.

Odpowiednia suplementacja dla zdrowia oczu

Odpowiednią dietę należy uzupełnić wartościową w składniki suplementacją – bogatą w witaminy rozpuszczalne w tłuszczach oraz karotenoidy (luteinę i zeaksantynę). Luteina i zeaksantyna są syntetyzowane wyłącznie przez rośliny. Są rozpuszczalne w tłuszczach – tłuszcz jest potrzebny do ich efektywnego wchłaniania w jelicie cienkim. Dlatego też produkty będące źródłem luteiny i zeaksantyny powinny być spożywane z posiłkiem zawierającym tłuszcz. Ponadto przyswajanie luteiny i zeaksantyny jest ułatwione przez należyte rozdrobnienie pokarmu (dokładne żucie) i gotowanie potraw.
Udowodniono, że idealne połączenie luteiny i zeaksantyny to proporcje 5:1.
Takie połączenie zawiera Lutezan Omega 3. To suplement diety, który oprócz specjalnie dobranej kompozycji karotenoidów (luteiny i zeaksantyny), zawiera witaminy oraz minerały ważne dla prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu, w tym również narządu wzroku.
Producent: Adamed Consumer Healthcare S.A.
Cena*: opakowanie 30 kaps. ok. 24 zł, 60 kaps. ok. 34 zł
*Cena dla dane Omnibus, średnia za okres 1-3.2017

Skład Lutezan Omega 3, to:
• Luteina i zeaksantyna, które są ważnymi karotenoidami wchodzącymi w skład barwnika plamki żółtej,
• Niezbędne, nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT) z grupy Omega 3 (EPA i DHA) występujące w siatkówce oka. Kwas dokozaheksaenowy (DHA) przyczynia się do utrzymania prawidłowego widzenia (korzystne działanie występuje w przypadku spożycia 250 mg DHA dziennie),
• Witamina C, która pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym i w regeneracji zredukowanej formy witaminy E oraz przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia,
• Witamina E, która pomaga w ochronie komórek przed niszczącym działaniem wolnych rodników tlenowych,
• Cynk pomagający w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym,
• Selen wspomagający procesy antyoksydacyjne w komórkach,
• Miedź, która pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym.

Lutezan Premium to suplement diety, który oprócz specjalnie dobranej kompozycji karotenoidów (luteiny i zeaksantyny), zawiera ekstrakt z aronii czarnej, który pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym oraz witaminy i minerały ważne dla prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Kwas dokozaheksaenowy (DHA) zawarty w produkcie LUTEZAN PREMIUM, przyczynia się do utrzymania prawidłowego widzenia.
Skład Lutezan Premium, to:
• Ekstrakt z owoców aronii czarnej (Aronia melanocarpa), który pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym.
• Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT) z grupy OMEGA 3 (EPA i DHA), które występują w siatkówce oka. Kwas dokozaheksaenowy (DHA) przyczynia się do utrzymania prawidłowego widzenia (korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 250 mg DHA dziennie).
• Luteina i zeaksantyna, które są naturalnymi karotenoidami wchodzącymi w skład barwnika plamki żółtej.
• Witamina C, która pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naczyń krwionośnych, przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia.
• Witamina E pomagająca w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym.
• Cynk, który przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu kwasów tłuszczowych, pomaga w utrzymaniu prawidłowego widzenia oraz w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym.
• Selen wspierający antyoksydacyjne procesy w komórkach.
• Miedź pomagająca w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym.

Opakowanie: 60 lub 120 kapsułek
Zalecane spożycie: 2 kapsułki dziennie
Cena*: 41zł (60kaps.), 59zł (120kaps.)
Producent: ADAMED Consumer Healthcare S.A.

*Cena dla dane Omnibus, średnia za okres 1-3.2017

/źródło - /