Jak i dlaczego pieniądze na prezenty najlepiej zbierać w sieci? Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
niedziela, 22 października 2017 12:43

Jak i dlaczego pieniądze na prezenty najlepiej zbierać w sieci?

Urodziny, imieniny, pożegnanie kolegi z pracy czy ślub – jak szybko, bezkosztowo i bez przypominania zebrać pieniądze na prezenty przy takich okazjach? Załóż zrzutkę, poinformuj o niej znajomych i niech technologia wykona całą resztę.

Zebranie pieniędzy na prezenty dla członka rodziny czy znajomego wśród kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu osób, nie jest wcale takie proste. Trzeba każdemu przekazać informację, zebrać pieniądze, przypominać się, a czasem nawet założyć własne środki, jeśli czasu na kupno prezentu nie zostało za wiele. Warto więc w tym celu wykorzystać możliwości jakie daje internet i nowe technologie. Jak to zrobić i dlaczego warto założyć zbiórkę w sieci podpowiada Tomasz Chołast z serwisu do organizowania zbiórek pieniędzy Zrzutka.pl.

1. Zbiórka bez kosztów – 100% środków do wykorzystania
Zbieranie pieniędzy przez internet może być zupełnie bezkosztowe. Wystarczy, że wybierzesz platformę do finansowania społecznościowego, na której nie są pobierane opłaty od założenia konta, stworzenia zrzutki, zebranych tam środków, ani od ich wypłat. Nie musisz odprowadzać też podatku od spadku i darowizn, jeśli kwota otrzymana od jednej obcej osoby, która wpłaciła pieniądze, w ciągu pięciu lat nie przekroczy 4.902 zł. Takiej sumy z pewnością nikt nie będzie ci wpłacał przy okazji zbiórki na prezent.

2. Proste działanie i szeroki zasięg informacyjny
Zakładając zrzutkę, możesz z góry określić kwotę jaką chcesz zebrać, jeśli wiesz jaki prezent ma być kupiony i za ile. Możesz także założyć zrzutkę na dowolny cel, określić czas jej trwania i zobaczyć ile pieniędzy zostanie na nią wpłaconych. Wtedy będziesz wiedzieć ile środków masz do dyspozycji i w jakich granicach cenowych możesz wybrać prezent. Do zbiórki zapraszasz znajomych, przyjaciół, kolegów z pracy czy rodzinę, wysyłając im link poprzez m.in:. emaila, SMSa, Messengera, Whats-App’a lub inne komunikatory czy media społecznościowe. Dzięki temu osoby chętne do partycypacji w kosztach prezentu, mogą od razu dokonać wpłaty, a także przekazać link innym chętnym, którzy nie otrzymali go bezpośrednio. Informacja o zrzutce związanej z prezentem, rozejdzie się więc bardzo szeroko, a wszyscy chętni dołożą się do prezentu. Dzięki temu ilość twojego czasu i pracy związanej ze zbieraniem pieniędzy znacznie się zmniejszy, a kwota wszystkich zebranych środków może okazać się większa od wstępnie szacowanej.

3. Wiele możliwości wpłaty środków
Serwisy do internetowych zrzutek korzystają z zaawansowanych technologii dzięki czemu osoby, które otrzymają link do takiej zbiórki, mogą wpłacić na nią środki na wiele sposobów: tradycyjnym przelewem bankowym, telefonem (np. Blikiem), kartą czy szybkim transferem (np. Paypal czy PayU). Dzięki zastosowaniu bramek płatności, na platformie Zrzutka.pl wpłaty księgują się w czasie do 1 minuty. Najdłużej, bo do dwóch dni roboczych, trwają tradycyjne przelewy. Jednak i tak jest to szybko, jeśli chodzi o tego typu przekazy środków.

4. Nie trzeba się nikomu przypominać
Zdecydowaną zaletą internetowych zbiórek pieniędzy jest brak konieczności przypominania się co do wpłat. Przy bezpośrednim zbieraniu pieniędzy często zdarzają się sytuacje, w których ktoś nie ma akurat przy sobie pieniędzy albo zapomniał i przyniesie jutro lub pojutrze. W internetowych zrzutkach nie musisz też za nikogo zakładać i zastanawiać się czy nie zapomni oddać, czy może się wycofa i nie wiadomo jaką kwotę zbierzesz ostatecznie. Przesyłając link do wpłaty jasno precyzujesz do kiedy jest dana zrzutka i że po tym czasie wpłaty są zamknięte, bo idziesz kupić prezent. Wszystko jest jasne dla innych.

5. Wiadomo kto wpłacił i ile masz do dyspozycji
Po zakończeniu zbiórki od razu wiadomo, kto wpłacił i ile środków masz do dyspozycji. Jeśli pieniądze są ci potrzebne jeszcze przed zakończeniem zrzutki, np. na zaliczkę, bo prezent będzie personalizowany, możesz wypłacić ich część w dowolnym momencie i częstotliwości. Środki zebrane na zrzutce trafią na twoje konto bankowe w czasie 1 minuty od momentu zlecenia. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań w zakresie realizacji wypłat. Musisz jednak mieć na uwadze, że dla bezpieczeństwa, przed pierwszą wypłatą, twoje konto zostanie jeszcze zweryfikowane.

***
O Zrzutka.pl
Zrzutka.pl to narzędzie do samodzielnego zorganizowania zbiórki pieniężnej na dowolnie wybrany cel, za darmo, bez prowizji. Zrzutka.pl to nie tylko platforma crowdfundingowa (finansowanie społecznościowe wybranego projektu) i fundraisingowa (zbieranie pieniędzy poprzez wsparcie osób, firm, fundacji). To przede wszystkim wirtualna portmonetka/skarbonka, do której zrzucają się wszyscy zainteresowani określonym celem: zbiórka charytatywna, prezent, projekt/biznes, wyjazd ze znajomymi – to Ty określasz cel. Zrzutka.pl to "mix" platform, takich jak Kickstarter czy Indiegogo, z najbardziej znanym wirtualnym portfelem świata jakim jest PayPal. Zrzutkę może założyć osoba prywatna, a także firma, fundacja czy instytucja.

/źródło - /