Jak wybrać właściwy prezent? Drukuj Email
Wpisany przez W.P.   
środa, 11 października 2017 11:34

Jak wybrać właściwy prezent?

Prezenty… któż nie lubi ich dostawać? Trafione prezenty sprawiają ogromną radość nie tylko dzieciom. Niestety dla wielu z nas wybór odpowiedniego prezentu dla bliskiej osoby jest niełatwą sprawą. Rzecz, która bardzo podoba się osobie kupującej prezent niekoniecznie musi spodobać się osobie obdarowywanej.

W ciągu roku jest kilka okazji do wręczania i dostawania prezentów. Najczęściej wręczamy i otrzymujemy prezenty z okazji Mikołajek, Gwiazdki, imienin, urodzin. Na pewno każdy ucieszy się z rzeczy, którą chciałby mieć, a sam sobie jej nie kupi. To jednak często wiąże się z dużymi wydatkami, a przyjmowanie drogich prezentów stawia osobę obdarowywaną w niezręcznej sytuacji i może wprawić ją w zakłopotanie. Osoba obdarowana drogim prezentem czuje się zobowiązana do rewanżu, a nie każdy może pozwolić sobie na duże wydatki.

Powoli zbliża się okres świątecznego szaleństwa zakupowego. Niektórzy z nas już zaczynają rozglądać się za prezentami mikołajkowymi i gwiazdkowymi. Wkrótce w hipermarketach pojawi się mnóstwo promocji. Ale prezenty trzeba wybrać rozsądnie.

Rzeczy osobiste (ubrania, bielizna, niektóre kosmetyki, np. dezodorant czy krem do twarzy) to upominki, które można wręczyć osobom bardzo bliskim, np. mamie, siostrze lub partnerowi. Podarunki praktyczne (np. kapcie, ciepłą bieliznę, patelnię) można kupować tylko życzenie osoby obdarowywanej.

Nie należy wręczać nikomu prezentów kłopotliwych, np. w postaci zwierząt. Chyba, że osoba obdarowywana marzy o zwierzęciu i wcześniej z nią to ustalimy. Jeżeli dziecko uwielbia kotki lub pieski, warto poszukać przedmiotów z motywami zwierzęcymi. Może to być maskotka, figurka, kubeczek z motywem kotka lub pieska, poduszka, itp.

Książki, płyty, gry planszowe

Warto znać zainteresowania osoby, dla której kupujemy prezent. Dzięki temu wybierzemy coś przydatnego. Może to być książka ulubionego pisarza lub płyta ulubionego wykonawcy. Można podarować również brakującą część serii książek, którą kolekcjonuje dana osoba. Niektórzy lubią też gry planszowe.

Tego typu prezentów można poszukać w księgarniach internetowych. Tam znajdziemy pomysły na oryginalne prezenty. Gry planszowe to ciekawy prezent nie tylko dla nastolatków. Takie gry to często wspaniała zabawa dla całej rodziny lub grupy znajomych.

Zadbajmy o to, by prezenty były ładnie zapakowane. Do prezentu warto dołączyć coś słodkiego, np. pudełko czekoladek.