Prezent dla seniora - co kupić? Drukuj Email
Wpisany przez W.P.   
piątek, 27 stycznia 2017 09:40

Prezent dla seniora - co kupić?

Relaksujący masaż lub pobyt w SPA to ciekawy pomysł na odprężenie dla seniora. Osoby starsze z chęcią spędzą czas ze swoimi bliskimi, np. w teatrze lub podczas wspólnych warsztatów.

Pomysły na relaksujący wieczór dla seniora

Voucher na relaksujący masaż lub inny zabieg kosmetyczny to ciekawy prezent dla seniora. W internecie znajduje się wiele serwisów, na których można kupić tego typu kupon, np. superprezenty.pl. Oto kilka zabiegów, które pomogą seniorowi się odprężyć:

  • masaż borowinowy - poprawia krążenie i zmniejsza efekty przemęczenia,
  • masaż bańską chińską - oczyszcza organizm z toksyn oraz pobudza krążenie krwi i innych płynów ustrojowych,
  • zabiegi w ośrodku SPA z zakresu odnowy biologicznej, a także relaksujący pobyt w jacuzzi, saunie fińskiej bądź łaźni parowej,
  • seans w grocie solnej - wzmacnia odporność organizmu i regeneruje siły witalne,
  • zabieg obejmujący nałożenie peelingu, serum, masaż twarzy i położenie maski – odmładza i rewitalizuje skórę twarzy,
  • drenaż limfatyczny - stymuluje krążenie płynów w obrębie układu limfatycznego, usuwa toksyny z organizmu, oczyszcza skórę i poprawia samopoczucie.

Podniebne atrakcje także dla osób starszych

Przy sprzyjających warunkach pogodowych można wykupić voucher na lot samolotem bądź balonem. W ich trakcie senior obejrzy np. Warszawę z lotu ptaka. Lot samolotem trwa z reguły kilkanaście minut, natomiast balonem można latać nawet przez godzinę. Przelot tym ostatnim środkiem transportu może być połączony z udziałem w rozkładaniu i składaniu balonu, co jest dodatkową atrakcją. W niektórych balonach może zmieścić się nawet 5 osób – lot można więc wykorzystać jako rodzinną wycieczkę.

Wykwintna kolacja dla seniora

Wykwintna kolacja dla seniora, np. we włoskiej restauracji, to równie dobry wybór na prezent. Warto wybrać taki lokal, który oddaje ciepło i serdeczność narodów południowych i wybrać się tam całą rodziną. Na przystawkę proponowane są pyszne zupy, a na danie główne pasta lub pieczony łosoś. Kolację łączy się np. z degustacją wina lub gorącej czekolady. Ciekawym pomysłem jest zjedzenie posiłku przy akompaniamencie instrumentów bądź podczas występu zespołu muzycznego.

Wyjście do teatru dla seniora

Kolejnym sposobem na spędzenie wspólnie czasu i dobrym prezentem dla seniora jest wyjście do teatru. Rodzaj spektaklu należy wybrać zgodnie z preferencjami osoby, którą chcemy obdarować. Po obejrzanej sztuce warto też o niej porozmawiać, a przy tym wzmocnić relacje.

Rodzinne popołudnie

Najlepszy prezent dla bliskiej osoby to wspólnie spędzony czas, np. podczas rodzinnych warsztatów z robienia słodyczy. Seniorzy często lubią wspominać dawne czasy – można to wykorzystać do rozmowy o młodości mamy, babci lub dziadka. Warto wtedy obejrzeć zdjęcia, a może nawet spisać wspomnienia, którymi się podzielą.