7 najczęstszych postanowień na 2017 rok! Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
piątek, 06 stycznia 2017 11:17

7 najczęstszych postanowień na 2017 rok!

Właśnie zaczął się nowy, 2017 rok. A każdy początek roku to czas planów i postanowień. Jakie są najczęstsze postanowienia Polaków? Chcemy schudnąć, zrobić remont, kupić dom, zainwestować w swój rozwój, mieć więcej pieniędzy, znaleźć lepszą pracę. Jak noworoczne postanowienia Polaków oceniają specjaliści?

Schudnę
Co roku powtarzamy to samo – w tym roku na pewno schudnę. Od pierwszego dnia nowego roku przechodzimy na restrykcyjne diety, planujemy codzienne treningi. Nie bez powodu w styczniu siłownie pękają w szwach. - Postanowienie zadbania o siebie jest zawsze dobre. Trzeba jednak podejść do zmian rozsądnie, zaplanować wszystko, najlepiej konsultując to z lekarzem, dietetykiem lub trenerem personalnym. Największym błędem jest przeforsowanie się podczas ćwiczeń i zbyt drastyczne ograniczenie spożywanych kalorii. Zdrowy tryb żywienia, dostosowany do naszych potrzeb i regularne ćwiczenia to klucz do sukcesu. Chwilowe zrywy w postaci głodówki i morderczego treningu nie tylko nie przyniosą sukcesu, a wręcz mogą zrujnować nam zdrowie – komentuje Wojciech Zep - dietetyk ENEL-SPORT.

Znajdę lepszą pracę
Radość spędzania czasu przy wigilijnym stole przerywa myśl, że już za dwa dni znów musisz iść do pracy. Jeśli wizja kolejnego dnia przy biurku, spędzała Ci sen z powiek, nie znosisz swojego szefa, a dotychczasowe obowiązki przestały przynosić satysfakcję, to zapewne Twoim postanowieniem na najbliższy czas będzie znalezienie nowej pracy. W Nowy Rok wchodzimy z energią i siłą do wprowadzania planów w życie. – Wiele osób zgłasza się do nas na przełomie roku i na jego początku. Decydując się na nawiązanie współpracy z nami, argumentują, że chcą mieć realny wpływ na swoją pracę i rozwój. Chcą mieć większą swobodę w działaniu i pracować na własny rachunek – mówi Dariusz Józefowicz, właściciel Banking Retail System, firmy z branży finansowej.

Zmienię coś w swoim wyglądzie
W nowym roku często chcemy poprawić swój wygląd. Niektórzy decydują się radykalną zmianę fryzury, inni na zabiegi medycyny estetycznej, a niektórzy nawet na operację plastyczną. Dla kobiet najszybszym i najmniej inwazyjnym sposobem na metamorfozę jest zmiana stylu ubierania i makijażu. Wymiana garderoby bywa jednak kosztowna. Inspirując się natomiast nowymi trendami, które co roku ogłaszają producenci kosmetyków, możemy łatwo pokazać się światu w nowej wersji. Co będzie modne na początku 2017 roku zdradza Sylwia Shiffman, główna makijażystka marki Paese specjalizującej się w kosmetykach kolorowych: – W zimowym sezonie zapominamy o odcieniach nude i sięgamy po wyraziste kolory fuksji, intensywnej czerwieni czy bordo. Usta powinny mieć idealnie zarysowany kształt. Choć nie boimy się sięgać po błyszczące szminki, nadal to matowe pomadki będą prawdziwym hitem.

Zmienię wystrój mieszkania
Niektórzy decyzję o remoncie odwlekają latami. Mają ochotę na generalną metamorfozę, ale boją się kosztów, poświęconego czasu, utrudnień i stresu, które wiążą się tak poważnym przedsięwzięciem. Dodatkowo zimą malowanie mieszkania jest wyjątkowo niewygodne. - Czasami wystarczy zmienić jedną rzecz, żeby tchnąć w pomieszczenie nowe życie. Może to być wymiana mebla czy zakup innego oświetlenia. Można też jeszcze prościej skupiając się na dodatkach - nowym obiciu fotela czy kolorowych poduszkach na łóżku lub kanapie. Na początku roku obserwujemy zwiększone zainteresowanie zakupem kompletów wypoczynkowych – kanap, sof, foteli – to szybka zmiana, dająca duży efekt, a nie wymagającą specjalnego remontu – tłumaczy Andrzej Moskała z firmy Toptextil.

Zdobędę dyplom
Potrzeba ciągłego doszkalania się jest domeną naszych czasów. Świat szybko się zmienia, potrzeby na rynku pracy również. Dlatego staramy się zdobywać wiedze na różnych płaszczyznach. Edukacja jest zawsze dobrą inwestycją. Na rynku pracy jest popyt na fachowców, zwłaszcza tych rzadszych specjalności, dlatego warto rozejrzeć się za niszowymi kierunkami. – Do naszej szkoły trafiają osoby w różnym wieku i z różnym doświadczeniem. Szczególnie na kierunku studiów podyplomowych Nowoczesny wizaż i stylizacja mamy do czynienia z osobami, które pracowały w zupełnie innej branży po latach stwierdziły, że to nie dla nich i że dopiero artystyczny kierunek da im satysfakcję oraz większą swobodę dysponowania własnym czasem. Nie chcą już siedzieć za biurkiem, wolą pracować jako wizażyści na planie zdjęciowym lub w telewizji– wyjaśnia Agata Manowska, Dyrektor ds. Artystycznych Wyższej Szkoły Artystycznej.

Zamieszkam we własnym domu z ogródkiem
Wielu z nas marzy, żeby następne Święta spędzić w swoim własnym domu, gdzie przy dużym stole swobodnie zasiądzie cała rodzina. Korci też myśl o powitaniu Nowego Roku i oglądaniu noworocznych fajerwerków w swoim ogrodzie z przyjaciółmi, nie krępując się sąsiadami mieszkającymi za ścianą. - Dom kojarzy nam się ze spokojem, rodziną i prawdziwym wypoczynkiem. Daje jednak też poczucie bezpieczeństwa finansowego. Wille za miastem, zwłaszcza te z segmentu premium, w odróżnieniu od mieszkań, nie poddają się wahaniom na rynku nieruchomości, wręcz przeciwnie ich wartość z czasem wzrasta. Stale rozwijające się okolice osiedli domów jednorodzinnych, powoduje, że stają się one atrakcyjniejsze – tłumaczy Marta Dziudzi, specjalistka ds. sprzedaży osiedla GTC Konstancja.

Będę mieć więcej pieniędzy
Dobrze jest spełnić to postanowienie, gdy uda się więcej zarobić, ale warto też pomyśleć jak zredukować wydatki. Nie jest to proste, zwłaszcza, gdy na początku roku zaczyna się sezon wyprzedaży. Trudno jest oprzeć się wszystkim promocjom, a przecież po Świętach budżet bywa już mocno nadszarpnięty. Jak stawić czoła temu wyzwaniu i nie dać się omamić? - W sklepach stosuje się wiele trików, mających na celu przekonanie konsumenta do zakupów. Od oświetlenia, przez zapach, muzykę czy układ produktów na półkach. Aby nie dać się złapać w wyprzedażową pułapkę najlepszym rozwiązaniem jest chodzenie na zakupy z gotową listą zakupów i nie kupowanie niczego, co się na niej nie znajduje. Ciekawym sposobem na oszczędzanie jest odkładanie procentu z wydanych pieniędzy na specjalne konto. Nie ma co się łudzić, że oszczędzanie do skarpety przyniesie ten sam skutek. Prędzej czy później do niej sięgniemy i wydamy oszczędności. Bardziej opłacalne jest również robienie dużych zakupów raz w tygodniu. Zanim wybierzemy się na duże zakupy warto sprawdzić aktualne promocje oraz zrobić porównanie cen w kilku miejscach – rekomenduje Shop Doctor, dr Marek Borowiński.

/źródło - /