Podkolanówki uciskowe sposobem na ulgę w bólu nóg Drukuj Email
Wpisany przez W.P.   
poniedziałek, 19 grudnia 2016 11:23

Podkolanówki uciskowe sposobem na ulgę w bólu nóg

Ból nóg potrafi znacząco obniżyć komfort naszego życia. Niekiedy jest wynikiem aktywnego spędzania wolnego czasu, jednak najczęściej jest objawem niebezpiecznych schorzeń. Ból ten może przybierać różne formy, była długotrwały, chwilowy, narastający, stopniowy. Dzięki stosowaniu podkolanówek uciskowych możemy go wyeliminować niejednokrotnie bez konsultacji medycznej.

W jakich schorzeniach?

O zakupie podkolanówek uciskowych powinny pomyśleć osoby, które borykają się np. z żylakowatością, obrzękami, opuchlizną, stanem ciężkich nóg. Często są także zalecane tym, u których występują liczne przebarwienia skórne. Są także dobrym rozwiązaniem dla kobiet w ciąży oraz dla wszystkich, u których w rodzinie występowały problemy z bólem nóg. Lekarze i fizjoterapeuci proponują podkolanówki uciskowe pacjentom po operacji żylaków, z obrzękami limfatycznymi lub z ciężkim zespołem pozakrzepowym. Przy zakupie należy zwracać uwagę na to, czy ich ubieranie nie będzie zbyt trudne dla osoby chorej – specyficzna faktura, rodzaj użytego materiału oraz krój mogą wpływać na komfort użytkowania. Warto więc wybierać takie modele, których zakładanie jest stosunkowo proste dzięki wszytym zamkom błyskawicznym. Znajdziemy je np. na tvokazje.pl.

Jak działają?

Leczenie uciskowe za pomocą podkolanówek uciskowych to nieinwazyjny sposób na poradzenie sobie z bólem nóg. Dobór odpowiedniego naporu pozwala na wyregulowanie pracy układu krążenia w okolicy kończyn - kurczące się mięśnie są zmuszane do wypychania krwi w stronę serca, przez co poprawia się ogólna kondycja żył. Dzięki temu istnieje mniejsza szansa na powstanie zakrzepów oraz zmniejsza się objętość zalegającej krwi. Dodatkowo podkolanówki uciskowe: zmniejszą obrzęk nóg, hamują rozprzestrzenianie się stanu zapalnego, poprawiają kondycję skóry, redukują zabarwienia i zmiany skórne, zmniejszają przejściowe zapalenie żylne, niwelują uczucie zmęczenia i drętwienia, są w stanie całkowicie wyeliminować ból nóg.

Dla sportowców

Ból nóg jest domeną osób będących aktywnych fizycznie. Eksploatowanie mięśni doprowadza do ich katabolizmu, który jeśli nie jest w odpowiedni sposób kontrolowany, może powodować następowanie patologicznych zmian. Utrzymanie prawidłowego obiegu krwi jest niezwykle istotne dla sportowców, ponieważ pozwala pozbyć się niebezpiecznych związków powstających w wyniku przemiany materii (np. kwasu mlekowego odpowiedzialnego za odczuwanie bólu). Osoby aktywne fizyczne przyznają, że dzięki stosowaniu podkolanówek uciskowych regeneracja mięśni następuje szybciej, a odczuwalny ból jest znacznie mniejszy.