Ćwiczenia dla zdrowych stóp Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
piątek, 26 sierpnia 2016 09:13

Porady Gehwol: Ćwiczenia dla zdrowia stóp


Obecnie coraz chętniej dbamy o aktywność fizyczną. Często zapominamy jednak o bardzo istotnej grupie mięśniowej, jaką są mięśnie stóp, a to może prowadzić do deformacji. Aby nie dopuścić do powstania tego problemu, wystarczy zaledwie kilka minut ćwiczeń dziennie. Szczegóły przybliża Jarosław Skiba, trener personalny i triathlonu, ekspert marki Gehwol.


Przeciw deformacjom
Stopy narażone są na niemałe obciążenia, ponieważ to właśnie one dźwigają całymi dniami ciężar naszego ciała. Zdarza się, że dochodzi przez to do deformacji - płaskostopia, koślawości lub szpotawości stóp. Z takimi problemami boryka się aż 90% naszego społeczeństwa. Aby temu przeciwdziałać, należy wykonywać specjalne ćwiczenia. Są one proste i nie wymagają dużej ilości czasu, a w znaczący sposób mogą przyczynić się do poprawy zdrowia naszych stóp.


Przed biegiem i w domu
Jeżeli biegamy, pamiętajmy aby do standardowej rozgrzewki składającej się z wymachów i krążeń ramion oraz nóg, dołączyć kilka ćwiczeń rozgrzewających mięśnie stóp. Warto naprzemienne stawać na palcach i piętach, a także wykonywać krążenia stawu skokowego. Siedząc w domu, do ćwiczeń wykorzystajmy przedmioty codziennego użytku – woreczek, chusteczkę czy torebkę foliową. Podnieśmy je kilkakrotnie palcami stóp – to znacząco poprawi ich motorykę.


Korzyści z pływania
Po ciężkim dniu warto ulżyć naszym stopom, rozciągając je w domowym zaciszu lub korzystając z oferty klubów fitness. Zajęcia takie jak stretching, joga czy pilates pomogą w rozciągnięciu stóp w różnych płaszczyznach. Sportem dobrym dla stóp jest także pływanie, które dba o ich odpowiednie ukrwienie. Osoby cierpiące na przykurcze powinny spróbować pływania w płetwach – sprzęt ten rozciąga staw skokowy i bardzo rozluźnia nogę.
Informacje pochodzą z filmu „Porady Gehwol: Ćwiczenia dla zdrowia stóp”, który jest dostępny na YouTube: https://youtu.be/_s2Em675Geo  

/źródło - /

 

Poprawiony: piątek, 26 sierpnia 2016 09:30