Emerytura all inclusive. Powstaje Leśny Dom Seniora Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
środa, 29 czerwca 2016 08:30

Emerytura all inclusive. Powstaje Leśny Dom Seniora

SPA, komfortowy wypoczynek i pełna opieka. Leśny Dom Seniora to pierwsze tego typu miejsce w Polsce. Osoby starsze mogą tu zamieszkać na stałe lub czasowo, a wszystkie usługi gwarantowane są w cenie. Ośrodek powstaje w Piastowie w województwie kujawsko-pomorskim.

 

W Leśnym Domu Seniora powstaną w sumie 94 miejsca dla osób starszych, które zamieszkają w apartamentach jedno-, dwu- i trzypokojowych. Każde mieszkanie posiada balkon oraz niezależną łazienkę.

All inclusive
Leśny Dom Seniora przeznaczony będzie dla wszystkich osób starszych. Sprawnych seniorów, którzy chcą spokojnie, ale aktywnie spędzać czas, a także osób niesamodzielnych, z problemami w poruszaniu się czy z chorobami demencyjnymi.
- Niezależnie od wieku i stanu zdrowia Leśny Dom Seniora zagwarantuje profesjonalną opiekę medyczną, bezpieczeństwo oraz aktywności wzbogacające życie. Wszystko dostępne w cenie pobytu, bez ograniczeń i bez zmartwień – zgodnie z ideą all inclusive. To w Polsce zupełnie nowy rodzaj ośrodka dla osób starszych – mówi Katarzyna Wiśniewska, dyrektor Leśnego Domu Seniora w Piastowie.
Seniorzy znajdą tutaj:
• kompleksową opiekę medyczną (opieka lekarska, pielęgniarska, rehabilitacyjna),
• liczne możliwości rehabilitacji oraz rekreacji w otoczeniu przyrody,
• bogaty program aktywności, imprezy kulturalne, wycieczki.
W Leśnym Domu Seniora całodobowo będzie dyżurował personel pielęgniarski. Mieszkańcy będą mieli także dostęp do lekarzy rodzinnych oraz specjalistów. Kompleksowe usługi obejmują dodatkowo: indywidualnie dobrane zabiegi rehabilitacyjne, luksusowe SPA, basen flotacyjny (tylko 3 w Polsce), a także bogaty program aktywności, wśród nich: imprezy kulturalne, wyjazdy do kina, kilkudniowe wycieczki, uprawianie ogródka czy wędkarstwo.
- Leśny Dom Seniora może być zarówno wygodnym miejscem do życia, jak również czasowego wypoczynku lub powrotu do zdrowia – mówi Katarzyna Wiśniewska. – Wszystko w malowniczym i spokojnym otoczeniu, wśród lasów i jezior, a z dala od zanieczyszczeń wielkich miast. To warunki sprzyjające szybkiemu powrotowi do zdrowia i szczęśliwemu życiu na emeryturze.

Wygoda na każdym kroku
Leśny Dom Seniora zapewni dodatkowe usługi, które podniosą komfort życia mieszkańców, w tym m.in. codziennie sprzątanie pokoi, zakupy, pranie, dowozy do miasta, fryzjera i kosmetyczkę. Do dyspozycji będzie także concierge, osobisty asystent i doradca.
Mieszkańcy mogą liczyć na odpowiednio zbilansowaną dietę – pełne wyżywienie przygotowane z lokalnych składników i dobrane indywidualnie dla każdego mieszkańca, zgodnie z zaleceniami dietetycznymi lekarzy.
- Zaspokoimy życiowe potrzeby i wesprzemy w realizacji codziennych obowiązków. Dzięki temu nasi mieszkańcy będą mogli skupić się na realizowaniu pasji i po prostu na radości życia – mówi Katarzyna Wiśniewska.
W Leśnym Domu Seniora możliwy jest pobyt stały lub czasowy, np. rehabilitacyjny lub wypoczynkowy – w zależności od potrzeb i osobistych preferencji. Aby stworzyć domową atmosferę, możliwe jest indywidualne zaprojektowanie własnego pokoju, np. dobranie koloru ścian czy wyposażenia.
Otwarcie ośrodka zaplanowane jest na wiosnę 2017 r., ale rezerwacje już trwają. Na tym etapie można liczyć na atrakcyjne rabaty, a wybór apartamentów jest wciąż bogaty.
Piastowo, gdzie powstaje Leśny Dom Seniora położone jest w województwie kujawsko-pomorskim, ok. 10 km od Biskupina, 40 km od Gniezna, 40 km od Inowrocławia i ok. 50 km od Bydgoszczy.

www.lesnydomseniora.pl

/źródło - PR Expert/

Poprawiony: środa, 29 czerwca 2016 08:46