Zabiegi rehabilitacyjne w sanatorium Drukuj Email
Wpisany przez W.P.   
czwartek, 10 marca 2016 08:52

Zabiegi rehabilitacyjne w sanatorium

Pobyt w sanatorium jest doskonałym sposobem na to, aby zadbać o podniesienie ogólnej kondycji naszego zdrowia. Możemy się zdecydować na wyjazd z zalecenia lekarza. W takiej sytuacji to NFZ pokryje część kosztów naszej wizyty w sanatorium. Jeśli jednak nie chcemy długo czekać, a możemy sobie pozwolić na pokrycie kosztów wyjazdu i pobytu w uzdrowisku, warto się zastanowić nad takim rozwiązaniem - dla dobra naszego własnego zdrowia oraz utrzymania właściwej kondycji, nie tylko fizycznej.

 

Jakie zabiegi rehabilitacyjne wykonuje się w sanatorium?

Zakres zabiegów rehabilitacyjnych oraz leczniczych zależy od dwóch czynników. Pierwszy z nich to oferta sanatorium. Może się ona różnić w zależności od położenia uzdrowiska, a co za tym idzie - leczniczych mocy związanych z jego lokalizacją. Drugi czynnik wiąże się z pacjentem - z rodzajem schorzenia, na jakie cierpi. Trzeba pamiętać o tym, że istnieją ogólne przeciwwskazania pobytu w sanatorium. Aby dowiedzieć się więcej na ich temat, można odwiedzić stronę internetową uzdrowisko-swieradow.pl i z menu rozwinąć zakładkę "Oferta", a następnie kliknąć "Przeciwwskazania".

Podstawą zabiegów rehabilitacyjnych są różne typy masaży. Mają one przede wszystkim za zadanie pobudzenie krążenia w wybranych miejscach ciała. Uzdrowisko Świeradów-Zdrój oferuje takie zabiegi jak masaż suchy częściowy, masaż wibracyjny, podciśnieniowy Inter-Vac, a także ten z wykorzystaniem wody, czyli popularny hydromasaż. Dzięki zabiegom laserem jest możliwe wyleczenie bądź zmniejszenie skutków łuszczycy, owrzodzeń czy popularnego trądziku. Bardzo szerokim zastosowaniem leczniczym i rehabilitacyjnym mogą się pochwalić inhalacje radonowe. Są one dobrym rozwiązaniem, kiedy walczymy z chorobami układu sercowo-naczyniowego, a także chorobami reumatycznymi czy schorzeniami narządów ruchu. Można powiedzieć, że osobny dział zabiegów rehabilitacyjnych stanowią kąpiele. Uzdrowisko Świeradów-Zdrój słynie z wykorzystania leczniczych właściwości radonu. Kąpiel w basenie radonowym pomaga w zwalczaniu schorzeń ginekologicznych, chorób narządu ruchu czy zaburzeń przemiany materii.

Zalety korzystania z usług sanatorium

Najważniejszą zaletą jest oczywiście poprawa stanu zdrowia. Pomogą w tym nie tylko różne zabiegi rehabilitacyjne, ale również odpoczynek z dala od domu oraz świeże powietrze i pierwiastki, które znajdują się w atmosferze. Dla przykładu: jeśli wybierzemy się do Uzdrowiska Świeradów-Zdrój, zaznamy leczniczego działania radonu. Jest to gaz znajdujący się w zarówno w powietrzu, jak i w wodzie, a nawet w glebie. Dzięki takiej kompleksowej obecności nasz system hormonalny i immunologiczny będzie pobudzony, a różnego rodzaju nękające nas bóle zostaną uśmierzone.

Ponadto pobyt w sanatorium jest dobrym pomysłem dla samotnych osób, które nieustannie siedzą w domu. W takim pensjonacie mogą poznać nowych ludzi oraz zawrzeć świeże i ciekawe znajomości. Jest to dobra okazja zarówno do pozbycia się różnego rodzaju schorzeń, ale również sposobność do zawarcia nowych kontaktów. Wielu kuracjuszy traktuje pobyt w sanatorium jako szansę na odzyskanie pełni sił, ale również jako możliwość poznania nowych ludzi.

Niektórzy decydują się na jednorazowy wyjazd, inni - z powodu swoich dolegliwości - wolą systematycznie wracać do uzdrowisk. Wszystko zależy od opieki, a także stanu naszego zdrowia i zabiegów, jakie może nam zaoferować sanatorium. Po zabiegach leczniczych i rehabilitacyjnych odbywających się w sanatorium ich skutki będą się utrzymywały bardzo długo, co pozwoli zachować nasze ciało w o wiele lepszej kondycji niż przed pobytem w sanatorium.

Poprawiony: czwartek, 10 marca 2016 08:57