Jakie zmiany zobaczą pacjenci korzystający z usług słynnego sanatorium "Narcyz"?
Wpisany przez s.z.   
wtorek, 26 marca 2024 16:29

Sanatorium NARCYZ - część Uzdrowiska Ustroń działająca w ramach NFZ – po generalnym remoncie. Jakie zmiany zobaczą pacjenci korzystający z usług słynnego sanatorium?

Narcyz jest drugim – po Równicy – budynkiem sanatoryjnym w Uzdrowisku Ustroń Grupy American Heart of Poland, który został poddany gruntownej modernizacji. Remont generalny objął 92 pokoje, przygotowując je dla prawie 200 pacjentów. Wprowadzono nowe technologie budowlane oraz wykończeniowe, co nie tylko podniesie komfort pobytu pacjentów, ale także ich bezpieczeństwo. 25 marca w odnowionym obiekcie zameldowano pierwszych pacjentów ze skierowaniem na pobyt w ramach NFZ.

Nowy standard w Sanatorium Narcyz

Prace remontowe trwały od lipca 2023 roku do połowy marca 2024 roku. Obiekt został wyposażony w nową stolarkę okienną, odnowiono także balkony oraz elewację. Dzięki nowoczesnym, ekologicznym rozwiązaniom placówka jest bardziej przyjazna dla środowiska. Ponadto, wymieniono wszystkie instalacje oraz zamontowano klimatyzację. Zastosowane nowoczesne systemy przeciwpożarowe zwiększają bezpieczeństwo osób przebywających w budynku.

92 gruntowanie wyremontowane pokoje zostały wyposażone z w nowoczesne meble, sprzęt AGD oraz pełny węzeł sanitarny. Modernizacja obejmowała także nowy system przywoływania personelu, co zwiększa efektywność komunikacji z pacjentami. Wprowadzono karty kontroli dostępu, co podnosi poziom bezpieczeństwa, ale także ułatwia codzienne funkcjonowanie. Zainstalowano nowoczesną windę, która usprawnia przemieszczanie między piętrami. Co istotne, obiekt został starannie dostosowany dla osób z niepełnosprawnościami, oferując siedem specjalnie wyposażonych pokoi oraz platformę dźwigową. Ponadto, rozbudowano zaplecze medyczne o trzy nowoczesne gabinety lekarskie, oraz dyżurkę pielęgniarską. Na każdym piętrze sanatorium Narcyz znajdują się profesjonalnie wyposażone aneksy kuchenne, zaś główna jadalnia wyróżnia się przestronnością i nowoczesnym wystrojem – jednorazowo może z niej korzystać 120 osób.

Sanatorium Narcyz to doskonałe potwierdzenie naszej tezy o jakości na NFZ. Wielokrotnie podkreślamy, że pacjenci w ramach NF także mogą korzystać z wysokiego standardu opieki i leczenia.

Jak podkreśla Adam Szlachta, prezes Grupy American Heart of Poland, spółka działa w publicznym systemie opieki zdrowotnej, zapewniając w swoich placówkach wysoką jakość świadczeń.

- Analizując dane statystyczne, możemy zauważyć, że Uzdrowisko Ustroń utrzymuje średnie obłożenie na poziomie 96% przez cały rok, co świadczy o zapotrzebowaniu na jego usługi. Sanatorium Narcyz jest placówką, do której pacjenci mają dostęp w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.  Istotne jest zrozumienie, że placówki funkcjonujące w ramach publicznego systemu opieki zdrowotnej nie ustępują pod względem jakości lokalizacjom komercyjnym. Grupa American Heart of Poland niezmiennie stawia na wysoką jakość świadczonych usług, dostosowując się do medycznych potrzeb rynku, biorąc pod uwagę rosnącą skalę chorób cywilizacyjnych. Wprowadzone innowacyjne rozwiązania i usprawnienia w Sanatorium Narcyz odpowiadają na potrzeby pacjentów oraz są spójne ze światowymi trendami opieki zdrowotnej - mówi Adam Szlachta, prezes Grupy American Heart of Poland.

Nowoczesność w harmonii z tradycją

Wyremontowane Sanatorium Narcyz jest wizytówką ustrońskich piramid i całego kompleksu uzdrowiskowo-wypoczynkowego, wchodzącego w skład Grupy American Heart of Poland. Remont przebiegał z poszanowaniem beskidzkiej przyrody, dziedzictwa architektury modernistycznej oraz z myślą o podwyższeniu standardu leczenia i pobytów sanatoryjnych. Kolejnym krokiem do podniesienia jakości usług sanatoryjnych w Uzdrowisku Ustroń jest remont Sanatorium Kos, który rozpocznie się na początku kwietnia br.

Podmioty zaangażowane w przebudowę to: Projekt Plus Architekci (projektant), G2J Consulting (zarządzający projektem) oraz SPEC BAU Polska (generalny wykonawca).


Uzdrowisko Ustroń, Grupa American Heart of Poland, to słynne w całej Europie centrum rehabilitacji i sanatorium. Swoją popularność zawdzięcza, między innymi, różnorodnej ofercie świadczeń zdrowotnych, unikalnemu położeniu w samym sercu Beskidu Śląskiego oraz unikatowej, słynnej na całym świecie architekturze.

/źródło - /

Poprawiony: wtorek, 26 marca 2024 16:43