10 drobnych przyjemności na Dzień Kobiet
Wpisany przez s.z.   
czwartek, 07 marca 2024 18:37

10 drobnych przyjemności na Dzień Kobiet

8 marca to doskonała okazja do celebrowania siły, determinacji i piękna kobiet na całym świecie. W tym szczególnym dniu warto zadbać także o własne dobre samopoczucie i zrobić coś tylko dla siebie. Jak? Przygotowaliśmy listę dziesięciu małych przyjemności, które na pewno w tym pomogą.

1. Rozpocznij dzień od chwili relaksu – może będzie to ciepła kąpiel lub krótka medytacja? Zanim rzucisz się w wir codziennych obowiązków, pozwól sobie na chwilę lenistwa! Zasługujesz na nią!
2. Wybierz stylizację, która sprawi, że poczujesz się piękna i pewna siebie od samego rana. Masz w szafie ulubioną sukienkę lub buty, które czekają na wyjątkową okazję? To jest ten moment!
3. Zjedz pyszne, zdrowe śniadanie - wybierz danie, które nie tylko będzie smaczne, ale także odżywcze i pozytywnie wpłynie na Twoje samopoczucie. To ważny krok, który zapewni ci odpowiednią dawkę składników odżywczych i przygotuje cię na dzień pełen sukcesów.
4. Wyjdź na spacer - zmień swoją codzienną trasę do pracy! Wybierz nie tę najszybszą, a tę, która da Ci najwięcej radości! Może po drodze wstąpisz do ulubionej piekarni czy kawiarni!
5. Wypij aromatyczną małą czarną... albo różową! Czy wiesz, że filiżanka kawy nie tylko doda ci energii, ale może wesprzeć inne kobiety? To wszystko za sprawą projektu "Women in Coffee”! W ziarna z tej limitowanej edycji możesz wyposażyć się w wybranych kawiarniach (zobacz, gdzie!). A jeśli odwiedzisz je 8 marca, będziesz miała okazję spróbować wyjątkowego różowego espresso i przy okazji wesprzeć inicjatywę Caffé Vergnano!
6. Urządź sobie domowe spa - pozwól swoim paznokciom zabłysnąć nowym kolorem, sięgnij po ulubioną maseczkę lub zrób sobie masaż kamieniem gua sha. Zarezerwuj godzinę tylko dla Twojego ciała.
7. Zanurz się w świat swojej ulubionej książki lub filmu - może wybierz dziś tytuł, który manifestuje siłę i determinację kobiet?
8. Zorganizuj spotkanie z przyjaciółką... lub zadzwoń do niej! W codziennym biegu trudno jest nam znaleźć czas na spokojną rozmowę. Wykorzystaj tę okazję i świętuj ze swoją najbliższą kobietą!
9. Zrób sobie małą niespodziankę - kup bukiet świeżych kwiatów, ulubioną czekoladę lub jedną z rzeczy, którą masz na swojej liście marzeń! Kiedy ostatnio kupiłaś prezent od siebie?
10. Zakończ dzień chwilą refleksji, robiąc listę rzeczy, za której jesteś wdzięczna. To doskonały moment, aby podziękować sobie za wszystkie pokonane przeciwności oraz za wszystkie sukcesy, które odniosłaś. Nie zapominaj o tym, że każdy dzień jest okazją do celebracji siły kobiet.

Women in Coffee, czyli kawa, która wspiera kobiety!

Caffé Vergnano to kawa premium z portfolio Coca-Cola HBC Polska dedykowana do restauracji, kawiarni i hoteli. Marka poza szerokim portfolio ziaren o różnych stopniu palenia, oferuje także limitowaną edycję "Women in Coffee". W partnerskich kawiarniach dostępna jest różowa kolekcja akcesoriów kawowych z grafikami Penniki oraz specjalnie z okazji Dnia Kobiet – różowe espresso. Dochód ze sprzedaży tych produktów wspiera kobiety - nie tylko w ich święto! Dotychczas trafiło ono do przedsiębiorczyń z Santo Domingo na Dominikanie, społeczności Cual Bicicleta z Hondurasu oraz organizacji Telefono Ros, realizującej działania na rzecz walki z przemocą wobec kobiet. Coca-Cola HBC Polska wpiera inicjatywę od momentu dołączenia marki Caffé Vergnano do oferty, oferując kolekcję Women in Coffee w kolejnych miejscach. Obecnie można je znaleźć w krakowskim Hevre oraz Nowej Prowincji oraz w Gdańsku, w kawiarni Słodki Słony. Globalnie spółka dąży do osiągnięcia równości płci na stanowiskach kierowniczych do 2025 roku. W całym systemie Coca-Cola w Polsce już 44% z nich zajmują kobiety.

/źródło - /

Poprawiony: czwartek, 07 marca 2024 18:52