Prezesi japońskiej szkoły matematyki mentalnej odwiedzą Polskę
Wpisany przez S.Z.   
sobota, 04 listopada 2023 13:11

Prezesi japońskiej szkoły matematyki mentalnej odwiedzą Polskę

W dniach 15.11-23.11.2023r. Polskę odwiedzą reprezentanci największej grupy szkół japońskiej arytmetyki mentalnej ISHIDO-SHIKI. Arytmetyka mentalna to azjatycka technika bardzo szybkiego liczenia, która polega na intensywnej stymulacji prawej półkuli mózgu odpowiedzialnej za obszary kreatywne, czyli zupełnie inaczej niż w przypadku standardowych metod nauki liczenia stosowanych w Europie. Metoda Ishido-Shiki prowadzi do tego, że uczniowie osiągają wręcz genialne umiejętności arytmetyczne.


 

Już niedługo będziemy gościć w Polsce prezes grupy Ishido-Shiki panią NUMATA KIYOMI, jej asystentkę panią Yuki NakataniI oraz nauczycieli jednej ze szkół arytmetyki mentalnej w Japonii. Celem ich wizyty jest odwiedzenie polskich placówek, w których nauczana jest ta dyscyplina. Goście najpierw odwiedzą Łódź i Aleksandrów Łódzki (16 listopada), następnie udadzą się do Ozorkowa (17 listopada), Bydgoszczy i Włocławka (18 listopada), Swarzędza (19 listopada), a wycieczkę zakończą w Krakowie (20 listopada).
Co więcej, w trakcie spotkania polscy trenerzy arytmetyki mentalnej podejdą do kolejnych egzaminów, zdobywając kwalifikacje międzynarodowe. Spotkania z wyjątkowymi gośćmi będą otwarte dla chętnych, a młodzież będzie mogła wziąć udział w bezpłatnych warsztatach. Japończycy zaprezentują także swoje wybitne umiejętności arytmetyczne.

– Jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że mogliśmy zaprosić tak wyjątkowych gości do Polski. Jako założycielka Superminds Academy zauważam coraz większe zainteresowanie matematyką mentalną wśród dzieci. Metoda ta zyskuje na popularności przede wszystkim z uwagi na to, że w przeciwieństwie do tradycyjnej nauki liczenia, tutaj podejście jest zupełnie inne. Wiele osób, które ma problemy z uczeniem się, takie jak dyskalkulia czy dysleksja, w arytmetyce mentalnej świetnie się odnajduje – zauważa Anetta Grzanek, pedagog i metodyk, właścicielka Superminds Academy.
Arytmetyka mentalna metodą Ishido-shiki pojawiła się w Europie w 2018 roku a pierwszym krajem, który ją wprowadził była Polska. Obecnie mamy czterech Europejczyków na najwyższym poziomie kompetencji arytmetycznych, czyli KYU3, w tym 2 Polaków – są to Anetta Grzanek i Karol Sieńkowski.
Wszystkie informacje dotyczące wydarzeń otwartych znajdują się na stronie organizatora wydarzenia, czyli https://www.supermindsacademy.com/.

***** *** ***** *** *****
Superminds Academy – jest częścią największej sieci japońskich szkół arytmetyki mentalnej w Azji ISHIDO-SHIKI. Uczymy japońskiej ARYTMETYKI i MATEMATYKI MENTALNEJ z językiem angielskim. Prowadzimy kompleksowa zajęcia naukowo-językowe, zajęcia matematyczne z językiem angielskim i kursy biznesu dla nastolatków. Metoda SUPERMINDS ACADEMY™ stworzona przez zespół specjalistów to holistyczny trening umysłu, który wspiera rozwój intelektualny oraz kreatywność dzieci w wieku 5-17 lat. Program Akademii zakłada intensywny rozwój intelektualny dzieci w wieku 5-17 lat. Rozwija myślenie logiczno-analityczne, myślenie kreatywne w matematyce poprzez stymulowanie prawej półkuli mózgu w oparciu o japońską metodologię nauczania mentalnego. Prowadzi kursy z matematyki, japońskiej arytmetyki mentalnej, czyli techniki szybkiego liczenia na sorobanie w Łodzi i innych miastach.

/źródło - /

Poprawiony: sobota, 04 listopada 2023 13:18