Światowy Dzień Walki z Marnowaniem Jedzenia – Whirlpool Corporation ponownie gotowy do działania
Wpisany przez S.Z.   
piątek, 29 września 2023 14:31

Światowy Dzień Walki z Marnowaniem Jedzenia – Whirlpool Corporation ponownie gotowy do działania

Światowy Dzień Walki z Marnowaniem Jedzenia, obchodzony 29 września, to inicjatywa, która ma na celu zwrócenie uwagi na problem marnowania żywności. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, że aż jedna trzecia całej wyprodukowanej żywności nigdy nie trafia na nasze stoły. Whirlpool Corporation jako producent sprzętu wydajnych technologii do przygotowywania, przechowywania oraz spożycia jedzenia, traktuje ten problem priorytetowo. Od lat aktywnie włącza się w akcje edukacyjne oraz tworzenie lodówek społecznych. W tym ważnym dniu, firma weźmie udział w działaniach promujących dzielenie się żywością na wrocławskich targowiskach.


Dzielmy się i promujmy dobre samopoczucie

Każdy mieszkaniec Wrocławia, który w najbliższy piątek pojawi się na jednym z 4 targowisk, na których znajdują się lodówki społeczne ufundowane przez Whirlpool Corporation, może podzielić się nie tylko jedzeniem, ale także książką lub zabawkami. Mieszkańcy na co dzień zostawiają w nich niezjedzone posiłki, nadmiar zakupów, albo to, co w lodówce zalega przed niespodziewanym wyjazdem, a wciąż nadaje się do zjedzenia. W tym wyjątkowym dniu, który tym bardziej skłania do refleksji nad tematem marnowania żywności, każdy będzie mógł zostawić to, co jest mu zbędne albo skorzystać z zebranych rzeczy, wedle swoich potrzeb.

Gdzie znaleźć lodówki społeczne we Wrocławiu?

• Targ na Ptasiej 12 – to tutaj w najbliższy piątek pojawią się pracownicy MOPS-u, którzy wraz z seniorami i klientami będą przypominać o idei dzielenia się posiłkiem, ale opowiedzą też jak robić to najlepiej. Na wszystkich zainteresowanych będą czekać również specjalne naklejki upamiętniające ten dzień;
• Bazar Komandor przy ul. Radosnej 38;
• Ryneczek Jemiołowa przy ul. Grochowej 13;
• Targowisko przy ul. Niedźwiedziej 1.
Wszystkie lodówki we Wrocławiu ufundowane zostały przez firmę Whirlpool Corporation, która do akcji niemarnowania żywności włącza się od lat, a społeczne lodówki stawia również w innych miastach w Polsce.

– Zależy nam, aby popularyzować tę akcję. To ważne, zwłaszcza w dobie inflacji, żeby odpowiednio gospodarować żywnością. Jeśli zrobiliśmy zbyt duże zakupy, można żywność oddać. Zawsze wtedy mamy lepsze samopoczucie, że nie wyrzuciliśmy kilku złotych, a zamiast tego – pomogliśmy komuś – przekonuje Zygmunt Łopalewski z Whirlpool Corporation, fundatora wrocławskich lodówek na targowiskach. Już pracujemy nad tym, by w najbliższym czasie oddać do użytku kolejne już lodówki w Radomsku i Łodzi, czyli w miastach, gdzie firma jest obecna i uczestniczy czynnie w życiu lokalnej społeczności – dodaje.
Do wspólnej akcji zachęcają również zarządcy targowisk i sprzedawcy, którzy ze swojego doświadczenia widzą, jak potrzebne są tego rodzaju działania. Również sami zostawiają w niej produkty, które można jeszcze wykorzystać do przygotowania posiłków.

– Wszelkie inicjatywy w ramach kampanii „Wrocław Nie Marnuje” mają związek z ochroną środowiska. Od czterech lat organizujemy zbiórkę żywności na targowiskach i cieszy nas, że ta akcja ma tak duże powodzenie wśród mieszkańców – Małgorzata Brykarz, dyrektorka Wydziału Klimatu i Energii UM Wrocławia.


Dzięki takiej postawie nie tylko pomagamy, ale również oszczędzamy, wprawiamy się w dobry nastrój, a przy tym wszystkim pozytywnie wpływamy na ochronę środowiska.


Informacje o firmie Whirlpool
Whirlpool Corporation (NYSE: WHR) dąży do bycia najlepszą na świecie firmą zajmującą się urządzeniami do kuchni i pralkami, nieustannie starając się poprawiać jakość życia w domu. W coraz bardziej zdigitalizowanym świecie firma wprowadza innowacje, aby sprostać zmieniającym się potrzebom konsumentów poprzez swoje kultowe portfolio marek, w tym Whirlpool, KitchenAid, Mautag, Consul, Brastemp, Amana, Bauknecht, JennAir, Indesit i Yummly. W 2021 roku firma odnotowała sprzedaż w wysokości około 22 miliardów, mając przy tym 69 000 pracowników i 54 centra badań produkcyjnych i technologicznych. Dodatkowe informacje o firmie można znaleźć na stronie www.whirlpoolcorp.com

/źródło -