Nie rezygnuj z bliskości
Wpisany przez S.Z.   
czwartek, 22 kwietnia 2021 18:37

Nie rezygnuj z bliskości

Wiele kobiet, gdy już zostaje babciami, zapomina o sobie i swoim życiu, skupiając całą energię na ukochanym wnuczęciu. Oczywiście, nowy członek rodziny potrzebuje wiele miłości i uwagi, ale nie znaczy to, że należy zapominać o swoich potrzebach lub stawiać je na dalszym planie. To, że jesteś babcią, nie sprawia, że przestajesz być żoną czy po prostu kobietą mającą swoje potrzeby. Znajdź czas, aby zadbać o siebie, ale również o swój związek!

Babcia – kobieta spełniona

Dzisiejsze kobiety zdecydowanie różnią się od tych z poprzednich pokoleń. Większą wagę przykładają do swojego zdrowia, stylu życia i wyglądu, co sprawia, że często zostają babciami w momencie, gdy są jeszcze aktywne zawodowo i wciąż są naprawdę atrakcyjne. Mimo to wielu kobietom wydaje się, że rola babci jest ważniejsza od pozostałych. Takie postępowanie nie jest dobre ani dla Ciebie, ani dla wnuka. Zdecydowanie lepiej i szczęśliwiej w roli babci sprawdzi się kobieta spełniona, która ma czas nie tylko dla rodziny, ale również dla siebie.

Zadbanie o wygląd, zdrowie czy własne pasje jest niezmiernie ważne. Nie należy jednak zapominać o relacji z partnerem. Jeśli Ty i Twój mąż zostaliście dziadkami, to znaczy, że zapewne Wasz staż związku jest naprawdę długi. To oczywiście godne podziwu – nie należy jednak zapominać, że o dobry związek trzeba dbać ciągle i przez całe życie. To, że zostałaś babcią nie oznacza, że masz zaniedbywać relację z mężem oraz Waszą sferę seksualną. Jesteś po to, by rozpieszczać wnuka i pomagać jego rodzicom, ale nie kosztem własnego szczęścia.

Jak rozbudzić życie seksualne w związku z długim stażem?

Może być tak, że po wielu latach małżeństwa Wasza namiętność osłabła. Jest to zupełnie naturalne, jednakże może odbijać się na życiu intymnym. Choć uczucie między Wami nie jest już tak gorące, jak kiedyś, to macie coś, czego młode pary mogą Wam pozazdrościć, czyli długo budowana intymność oraz zaufanie. Te przymioty pozwalają prowadzić życie seksualne pozbawione presji, pełne wyrozumiałości, ale i miłości do partnera. To rzecz jasna nie koniec zalet – nie mając dzieci pod opieką macie zdecydowanie więcej czasu dla siebie, a Wasz seks ze względu na brak strachu przed nieplanowaną ciążą może być bardziej spontaniczny i swobodny.

Choć seks dojrzałych ludzi ma wiele mocnych stron, nie znaczy to jednak, że nie pojawiają się żadne przeszkody. W przypadku kobiet po menopauzie częstym problemem jest suchość pochwy – z tym jednak dość łatwo sobie poradzić. Trudniej jest w przypadku mężczyzn, gdyż brak ruchu, stres w pracy, nadciśnienie, otyłość, a także niedobór testosteronu spowodowany przekwitaniem mogą prowadzić do zaburzeń erekcji, a nawet impotencji. Mogłoby się wydawać, że takiej sytuacji trudno zaradzić, ale nic bardziej mylnego - kamagra może ułatwić radzenie sobie z tymi trudnościami. Zażycie jednej tabletki kamagry może dać długotrwałe efekty już po kilkunastu minutach – a to wszystko bezpiecznie i w dobrej cenie. Ważnym elementem pozostaje także zmiana stylu życia na zdrowszy i regularne badania profilaktyczne.

/źródło - /