Rezydencja ANTONINA – nowy dom opieki Grupy ORPEA w Piasecznie
Wpisany przez S.Z.   
poniedziałek, 10 sierpnia 2020 12:44

Rezydencja ANTONINA – nowy dom opieki Grupy ORPEA w Piasecznie

Nowy dom opieki ORPEA Polska to miejsce, stworzone z myślą o osobach, które ze względu na wiek lub stan zdrowia potrzebują całodobowej opieki i wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. Personel Rezydencji ANTONINA, w skład którego wchodzą lekarze specjaliści, personel pielęgniarsko-opiekuńczy oraz zespół terapeutów, zapewnia kompleksową opiekę medyczną w oparciu o standardy międzynarodowej Grupy ORPEA.

Komfort i bezpieczeństwo

Rezydencja jest zlokalizowana w ścisłym centrum Piaseczna. Brak barier architektonicznych, najwyższy standard wykończenia oraz szeroka oferta pokoi jedno- i dwuosobowych z łazienką i telewizorem, zaprojektowanych z uwzględnieniem potrzeb osób niesamodzielnych, wyposażonych w nowoczesny system komunikacji z personelem oraz bezprzewodowy dostęp do Internetu są gwarancją komfortowego i bezpiecznego pobytu. W placówce znajduje się również kaplica rzymsko-katolicka, fryzjer i gabinet kosmetyczny.

Dla kogo?

Dom opieki w Piasecznie świadczy usługi w ramach kontraktu z NFZ oraz na zasadach komercyjnych, zapewniając pomoc i wsparcie osobom:
• wymagającym całodobowej opieki i rehabilitacji w chorobach neurologicznych (np. po udarze czy urazie mózgu)
• mających problem z poruszaniem się (po urazie czy w chorobie układu ruchu)
• leżącym, z ryzykiem wystąpienia lub wymagającym leczenia odleżyn
• wymagającym przewlekłej opieki paliatywnej czy będących w stanie wegetatywnym
• pacjentom po ciężkich incydentach medycznych, wymagających intensywnej opieki (cewnikowanie, tlenoterapia) oraz rehabilitacji
• pacjentom z tracheostomią oraz z gastrostomią (PEG)

Centrum Alzheimera

W drugiej połowie 2020 r. w Domu opieki ANTONINA zostanie uruchomione pierwsze na Mazowszu Centrum Alzheimera Grupy ORPEA - dla osób z demencją i chorobą Alzheimera, gdzie zostanie wdrożony europejski standard opieki i leczenia pacjentów z chorobami neurodegeneracyjnymi.

Najwyższe standardy

„Przyjęte w Rezydencji ANTONINA standardy leczenia, pielęgnacji i opieki zostały wypracowane przez ponad 30 lat działalności Grupy ORPEA na świecie. Do każdego mieszkańca podchodzimy indywidualnie, przygotowując dedykowany programy opieki i terapii, nadzorowany oraz stale modyfikowany przez interdyscyplinarny zespół złożony z lekarzy, pielęgniarek, terapeutów oraz osób odpowiedzialnych za codzienny kontakt z podopiecznym. Nasi terapeuci dbają o komfort życia mieszkańców, poprzez realizację codziennego planu animacji i zajęć terapeutycznych. Organizujemy również wydarzenia kulturalne – koncerty muzyczne, spotkania z poezją, występy oraz uroczystości okolicznościowe. Dbamy o podtrzymywanie więzi z najbliższymi. Duży podziemny parking oraz liczne przestrzenie wspólne (m.in. jadalnia, biblioteka, ogród, pokój spotkań z rodziną) sprzyjają spędzaniu czasu w towarzystwie innych mieszkańców, przyjaciół, rodziny” – mówi Piotr Kozub, dyrektor Rezydencji ANTONINA.

Profesjonalny zespół

Pracownicy Domu opieki ANTONINA to osoby z doświadczeniem w obszarze opieki długoterminowej, stale podnoszący kwalifikacje podczas licznych szkoleń. Mieszkańcy Rezydencji ANTONINA mają zapewnioną opiekę lekarską przez 6 dni w tygodniu. Zespół domu opieki tworzą:
• Lekarze specjaliści: chorób wewnętrznych, medycyny rodzinnej, neurologii, psychiatrii i anestezjologii
• Personel pielęgniarsko-opiekuńczy z wieloletnim doświadczeniem w opiece nad osobami starszymi
• Zespół terapeutów: fizjoterapeuci, terapeuci zajęciowi, psycholodzy, logopedzi, animatorzy

Skontaktuj się z nami

• telefonicznie pod numerem 22 888 59 20
• przez e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
• wypełniając formularz na stronie: www.orpea.pl/rezydencja-antonina

Do zobaczenia na:

www.facebook.com/OrpeaPolskaOpiekaDlaSeniorow

www.facebook.com/RezydencjaAntonina

www.instagram.com/rezydencjaantonina

Rezydencja ANTONINA to miejsce stworzone z myślą o osobach, które ze względu na wiek lub stan zdrowia potrzebują wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. Dysponujemy 144 miejscami w pokojach jedno- i dwuosobowych, zaprojektowanych z myślą o osobach niesamodzielnych, gwarantujące wygodę i poczucie bezpieczeństwa. Każdy z pokoi jest wyposażony w najwyższej klasy łóżka medyczne, telewizor oraz łazienkę dostosowaną do potrzeb osób niesamodzielnych. Nowoczesny system komunikacji z personelem gwarantuje szybką reakcję na zgłaszane potrzeby oraz stały nadzór nad pracą zespołu. Zadbaliśmy o czytelny i prosty system identyfikacji pokoi i przestrzeni wspólnych. Na każdym piętrze znajdują się klimatyzowane pokoje pobytu dziennego (wygodne fotele, sofy, telewizor oraz dystrybutor ciepłej i zimnej wody) z funkcjonalnym zapleczem kuchennym (lodówka, zmywarka, czajnik, kuchenka mikrofalowa). Na parterze Rezydencji znajduje się biblioteka, salon fryzjerski i gabinet kosmetyczny oraz duża jadalnia. Przygotowaliśmy specjalnie zaaranżowaną przestrzeń z rzutnikiem i profesjonalnym systemem nagłośnienia, by móc wspólnie spędzić czas na oglądaniu ulubionych filmów czy programów. Naszym największym atutem jest personel, który wsłuchuje się w potrzeby mieszkańców i ich rodzin, odnosi się do podopiecznych z szacunkiem i empatią. Zespół pielęgniarsko-opiekuńczy zapewnia profesjonalną opiekę przez całą dobę. Aktywności i zajęcia usprawniające dostosowane są do indywidualnych potrzeb i możliwości mieszkańców. Z myślą o spotkaniach z najbliższymi przygotowaliśmy przytulne przestrzenie wspólne, gdzie można spędzać czas w towarzystwie innych mieszkańców i rodziny. Zapewniamy również kącik zabaw dla dzieci, duży parking podziemny i dostęp do internetu.

/źródło - /