Jak przetrwać zimę? Oto 5 sprawdzonych sposobów!
Wpisany przez S.Z.   
sobota, 04 stycznia 2020 13:50

Jak przetrwać zimę? Oto 5 sprawdzonych sposobów!

Chociaż do kalendarzowej zimy jeszcze trochę brakuje to pogoda nas nie rozpieszcza. Mroźne powietrze smaga po twarzach, a my przeszukaliśmy nasze szafy, by odnaleźć rękawiczki na ich dnie. Przyznaliśmy się sami przed sobą, że podkoszulki ratują życie, a czapka, to nasz ulubiony element garderoby. Jakie inne tricki pomogą przetrwać nam najbliższe miesiące?


 

W mediach od dawna straszą nas, że zimna będzie sroga, od czego przez ostatnie lata mogliśmy się odzwyczaić. Odpowiednie przygotowanie może pozwolić na wykorzystanie tego czasu jak najlepiej, bez marznięcia i przeziębień.


1. Kieszonkowy ogrzewacz
Małe kieszonkowe ogrzewacze wielokrotnego użytku to hit sprzed kilku lat. Można mieć je w kieszeni lub torbie na wszelki wypadek i jednym zgięciem metalowej blaszki „uruchomić”. To prawdziwi pogromcy zmarzniętych rąk.

2. Kubek termiczny
Idealny podczas codziennych tras do oraz z pracy, a także na spacerach i wycieczkach. Można w nim przenosić poranną kawę i upragnioną herbatę. Podstawową zaletą idealnego kubka jest długie trzymanie ciepła. Contigo West Loop jest idealnie wyprofilowany, i dostępny w energetycznym malinowym kolorze. Niezwykle wygodny w użytkowaniu, zawiera system Autoseal - zapewnia 100 % ochrony przed przeciekaniem.

3. Odzież termiczna
Chociaż wydaje nam się, że założenie rajstop pod spodnie nam pomoże, jest zupełnie odwrotnie. Nylon będący w składzie wychładza organizm, dlatego jednym z największych zimowych przyjaciół może okazać się odzież termiczna, która zapewni nam ciepło i komfort w najbardziej ekstremalnych warunkach. Dziś można ją nabyć w naprawdę stylowych fasonach.

4. Sweter
Chociaż brzmi to trywialnie to wcale takie nie jest. Sweter swetrowi nie jest równy i dlatego warto kupić taki, który będzie uszyty z naturalnych materiałów i to tych dających ciepło. Wełna merino, kaszmir czy angora to gwarancja ciepła. Pamiętajmy o tym, że bawełna zimą nie będzie dobrym pomysłem ze względu na higroskopijność. Ta sama zasada dotyczy czapek oraz szalików. Patrzmy z jakich materiałów są wykonane i dbajmy o to, żeby tracić jak najmniej ciepła.

5. Postaw na aktywność
Zima kojarzy nam się z czasem spędzanym na kanapie pod kocem, krótkimi ciemnymi dniami i odliczaniem do wiosny. Sposobem na odczarowanie jej jest wykorzystanie światła i spróbowanie rzeczy, które są dla niej specyficzne. W tygodniu się to nie uda, ale już podczas weekendów możemy pójść ze znajomymi na biegówki do najbliższego lasu, skoczyć na łyżwy, narty albo spróbować bojerów, czyli napędzanych wiatrem jednostek żeglowych. Jeśli wykorzystasz poprzednie sposoby na zimę to nie będzie ci ona straszna i może nawet zatęsknisz za nią w ciągu lata?

Think pink! Kubek termiczny Contigo w malinowym kolorze!

Kubek termiczny Contigo West Loop w energetycznym malinowym kolorze to doskonały gadżet dla kobiet. Zastosowana w produkcie autorska technologia Autoseal pozwala na automatyczne zamykanie się kubka po puszczeniu przycisku ( to również 100 % ochrony przed przeciekaniem!). Utrzymuje ciepło przez 5 godzin, a wyprofilowany kształt ułatwia trzymanie i przenoszenie. Kubek Contigo jest wolny od szkodliwego dla człowieka BPA (bisfenolu), pomieści 470 ml ulubionej kawy lub herbaty.

/źródło - /

Poprawiony: sobota, 04 stycznia 2020 14:03