Zmieniajmy dziecięce szpitale na dobre
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 17 grudnia 2019 14:39

Zmieniajmy dziecięce szpitale na dobre – Fundacja K.I.D.S. chce wprowadzić pierwszy tak zaawansowany System Zdalnej Opieki w Polsce

Fundacja K.I.D.S., czyli Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali, chce stworzyć System Zdalnej Opieki dla pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka poprzez wprowadzenie innowacyjnej technologii, która pozwoli skrócić pobyt dzieci w szpitalu i ograniczyć liczbę ponownych wizyt kontrolnych.


 

Już 19 grudnia na stronie https://zmieniajmynadobre.pl/  rozpocznie się świąteczna akcja charytatywna, z której wszystkie środki będą wykorzystane na zrealizowanie tej inicjatywy.
W ramach kampanii fundacja, wspólnie z Publicis Groupe, przygotowała interaktywny film, dzięki któremu widzowie będą mogli spojrzeć na szpital oczami dzieci, rodziców i lekarzy. Trzy różne perspektywy tej samej historii zamknięte są w równoległe wątki i opowiadane w tym samym czasie. To widz decyduje, z czyjej perspektywy będzie śledzić historię chorej dziewczynki, trafiającej do szpitala.
Głównym celem Fundacji K.I.D.S. jest zwrócenie uwagi na potrzeby małych pacjentów, poprawę warunków panujących w Centrum Zdrowia Dziecka i innych dziecięcych szpitalach w Polsce oraz doświadczeń trafiających tam dzieci i ich opiekunów. A to wszystko dzięki wprowadzaniu innowacji i nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Wygodny dostęp do metod leczenia, bieżąca informacja na temat przebiegu leczenia dzieci dla rodziców i lekarzy, a co za tym idzie jeszcze większa skuteczność w dbaniu o zdrowie małych pacjentów, to główne zadania fundacji. K.I.D.S. planuje wykorzystać możliwości nowoczesnych rozwiązań z obszaru telemedycyny do stworzenia Systemu Zdalnej Opieki, wprowadzając je na stałe do codzienności Centrum Zdrowia Dziecka, a potem stopniowo do projektu kolejne szpitale.

„Zależy nam na tym, żeby monitorować zdrowie dzieci w ich domach. Dzięki temu będziemy mogli ocenić, jak pracuje serce, jak dzieci oddychają, czy stosowane leczenie farmakologiczne jest skuteczne. System Zdalnej Opieki to olbrzymie wsparcie dla pacjentów, szczególnie tych mieszkających daleko od Centrum Zdrowia Dziecka, ponieważ zmniejsza liczbę wizyt kontrolnych, a lekarzom daje możliwość lepszej oceny aktualnego stanu zdrowia tych pacjentów i szybkiej reakcji, np. w razie konieczności zgłoszenia się do szpitala” – komentuje dr n.med. Marek Migdał, dyrektor Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”

Telemedycyna - wsparcie dla pacjentów i lekarzy

Telemedycyna jest jednym z najważniejszych trendów medycyny przyszłości, która pozwala na zdalną diagnostykę i opiekę lekarską przy użyciu urządzeń i systemów telemedycznych. Dzięki temu lekarze mogą opiekować się swoimi pacjentami na odległość. Zapewnia to nie tylko znaczną wygodę dla pacjenta, ale przede wszystkim większą skuteczność w znacznie krótszym czasie. Oprócz konsultacji możliwe jest również monitorowanie stanu zdrowia pacjenta, wykonywanie diagnostyki czy nawet rehabilitacji na odległość.
Poprzez stworzenie Systemu Zdalnej Opieki fundacja pragnie pomóc wszystkim osobom, które są związane z Centrum Zdrowia Dziecka - zarówno rodzicom, dzieciom jak i zespołom medycznym. Obecnie telemedycyna wykorzystuje wiele nowoczesnych urządzeń, które m.in. przypominają pacjentom przez aplikację o przyjęciu dziennej dawki leków oraz przesyłają powiadomienie lekarzowi o ich zażyciu.

Otoczenie przyjazne dziecku z najlepszą opieką

Celem fundacji K.I.D.S. jest zmiana Centrum Zdrowia Dziecka w centrum innowacji, które oferuje łatwiejszy dostęp do najnowszych metod oraz warunków leczenia. Pozwala zmienić szpitale w przyjazne dzieciom miejsca przyszłości, które dzięki nowoczesnym technologiom nie tylko przyspieszą powrót do zdrowia, ale również pomogą w obserwacji dalszych wyników, nawet po opuszczeniu szpitala. Pozwoli to dzieciom, które przeszły operację, zabieg czy badania w szpitalu, dochodzić do zdrowia we własnych domach, będąc cały czas pod opieką najlepszych lekarzy z Centrum Zdrowia Dziecka.
Dlatego właśnie, fundacja K.I.D.S. opracowuje aplikację, która pozwoli przechowywać wszystkie dane z karty pacjenta, ale przede wszystkim będzie zbierała nowe informacje – zawsze dostępne zarówno dla lekarzy, jak i rodziców. Dzięki temu każdy mały pacjent będzie mógł nie tylko wcześniej opuścić szpital, ale również uniknąć często długich podróży do Centrum Zdrowia na wizyty kontrolne. Szpital otrzyma wyposażenie w postaci profesjonalnego sprzętu telemedycznego, umożliwiającego wykonanie podstawowej diagnostyki. Rodzice, po odpowiednim przeszkoleniu, będą w stanie zbadać swoje dzieci w domu oraz umieścić ich wyniki w aplikacji, a lekarze, będą mogli kontrolować stan zdrowia pacjentów oraz szybciej reagować w momencie jego pogorszenia. Nad aplikacją czuwać będzie stworzony specjalnie w tym celu system – Centrum Zdalnej Opieki – oraz dedykowany zespół w CZD, monitorujący wyniki i pozostający w stałym kontakcie z rodzicami małych pacjentów oraz lekarzami. Zestawy urządzeń telemedycznych będą wielokrotnego użytku, dzięki czemu będą mogły pomóc wielu rodzinom w całym kraju.
Dziecko wracające do domu po operacji ciężkiej wady serca, nadal wymaga naszej opieki. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom telemedycznym możemy zdalnie wykonywać badania, kontrolować poziom tlenu, monitorować pracę serca i diagnozować jej zaburzenia, czy nieprawidłowości. Centrum Zdalnej Opieki pozwoli nam zapewnić bezpieczeństwo dziecka na odległość, w jego własnym domu. - dodaje dr hab. n. med. Bohdan Maruszewski, Kierownik Kliniki Kardiochirurgii w centrum Zdrowia Dziecka.

Trzy perspektywy – jeden cel

Fundacja K.I.D.S skupia się na wszystkich pacjentach, którzy przebywają w Centrum Zdrowia Dziecka. W tym celu organizuje świąteczną zbiórkę, z której cały dochód zostanie przekazany na stworzenie System Zdalnej Opieki dla pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka. Zbiórka rozpoczyna się tuż przed świętami, 19 grudnia, dzięki czemu każdy z nas może dołożyć do niej cegiełkę, w ramach świątecznego prezentu dla wszystkich podopiecznych z Centrum Zdrowia Dziecka.
Świąteczną zbiórkę Fundacji K.I.D.S. wspiera pro bono Publicis Groupe, która zgodnie ze swoim modelem pracy Power of One zaangażowała do współtworzenia kampanii wszystkie agencje: Publicis, Saatchi&Saatchi, Leo Burnett, LiquidThread, Starcom, Zenith, Spark Foundry, Performics, Prodigious, MSL, Publicis Consultants, @&IS oraz Digitas.


 

O FUNDACJI
Fundacja K.I.D.S. to Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali - powstała, by zmieniać szpitale w przyjazne szpitale przyszłości. Wprowadza do nich innowacje i nowe technologie. Wiemy, że na proces leczenia ma wpływ wiele czynników. Dlatego w swoich działaniach łączymy różne perspektywy i patrzymy na szpital oczami dzieci, rodziców i tych, którzy walczą o ich zdrowie. Naszym pierwszym projektem jest rewitalizacja Centrum Zdrowia Dziecka, jednego z największych specjalistycznych szpitali pediatrycznych w Polsce. Aby przyspieszyć powrót dzieci do domu stworzymy centrum zdalnej opieki wykorzystujący innowacyjne rozwiązania tele-medycyny. Więcej informacji znajdziesz na: www.kids.org.pl

/źródło - /

Poprawiony: wtorek, 17 grudnia 2019 15:04