Wyświetl # 
  Przełącz wprowadzenia Zwiń wprowadzenia
Tytuł artykułu Utworzony Autor
Jak poradzić sobie z pielęgnacją suchej skóry u niemowląt?

Jak poradzić sobie z pielęgnacją suchej skóry u niemowląt?

Podczas sezonu grzewczego, naskórek u najmłodszych bardzo szybko traci wodę i staje się suchy oraz szorstki. Nie załamuj rąk. Można temu zaradzić w szybki i prosty sposób.

27 Wrz 2022 S.Z.
Sprawdzone sposoby na wspieranie rozwoju dziecka w pierwszym roku życia. Wiemy, co polecają inne mamy!

Sprawdzone sposoby na wspieranie rozwoju dziecka w pierwszym roku życia. Wiemy, co polecają inne mamy!

Niemowlę każdego dnia rozwija się – rośnie i uczy się nowych umiejętności. Móc obserwować, jak zmienia się młody organizm, to dla wielu rodziców niesamowite doświadczenie. Opiekunowie mają w tym procesie jednak ważne zadanie – na różne sposoby mogą wspierać dojrzewanie fizyczne, emocjonalne i intelektualne dziecka. Niezwykle ważne jest także prawidłowe żywienie niemowlęcia. Poznaj kilka przydatnych porad, jak wspierać dynamiczny rozwój dziecka w pierwszym roku jego życia.

21 Wrz 2022 S.Z.
Śniadanie do szkoły nie musi być nudne! – pomysły na apetyczne i zdrowe przekąski dla ucznia

Śniadanie do szkoły nie musi być nudne! – pomysły na apetyczne i zdrowe przekąski dla ucznia

Wrzesień się jeszcze nie skończył, a Ty już nie masz pomysłów na apetyczne i zdrowe drugie śniadanie dla swojego dziecka? A może szukasz inspiracji na dobre przekąski dla siebie? Niezależnie od tego, do której grupy się zaliczasz, przygotowaliśmy kilka pomysłów na śniadanie do szkoły. Z czego je zrobić, jak skomponować i w co zapakować? Już podpowiadamy!

15 Wrz 2022 S.Z.
Rok szkolny czas start! Jak oszczędzić czas na przygotowaniu posiłków dla dzieci?

Rok szkolny czas start! Jak oszczędzić czas na przygotowaniu posiłków dla dzieci?

Rozpoczęcie roku szkolnego to dla rodziców powrót do rzeczywistości pełnej obowiązków. Pomoc w nauce i odrabianiu lekcji czy zawożenie dzieci na zajęcia dodatkowe to tylko ułamek zadań, które powróciły we wrześniu do grafiku mamy i taty. W nadmiarze spraw do załatwienia liczy się każda minuta i ustalenie priorytetów – o ile niektóre prace domowe możemy odłożyć na później, to w przypadku gotowania taka opcja nie wchodzi w grę. Przyrządzanie domowych posiłków bywa bardzo czasochłonne, ale jest najlepszym sposobem na kontrolowanie diety dziecka. Okazuje się jednak, że można spędzać w kuchni mniej czasu, bez uszczerbku na jakości potraw. Poznaj nasze sposoby!

06 Wrz 2022 S.Z.
Śląska atrakcja łącząca pokolenia

Śląska atrakcja łącząca pokolenia

Szukając pomysłów na rodzinne spędzanie czasu stajemy często przed wyzwaniem znalezienia atrakcji, która będzie potrafiła zainteresować zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Z myślą o naszych pociechach wybieramy miejsca pozwalające na dobrą zabawę i spożytkowanie dziecięcej energii. Dla nas z kolei istotne mogą być walory poznawcze i edukacyjne danej atrakcji. Czy da się pogodzić te potrzeby? Z tym zamiarem zostało zaprojektowane pierwsze w Polsce Funzeum, gdzie można kreatywnie bawić bez względu na wiek, eksperymentować i poznawać niezwykłe zjawiska z wykorzystaniem kolorów i światła.

01 Wrz 2022 S.Z.
Szkolny niezbędnik: sprawdź, czy masz już wszystko!

Szkolny niezbędnik: sprawdź, czy masz już wszystko!

Sierpień, a szczególnie jego druga połowa, wielu osobom upływa pod znakiem powrotu do szkoły. Aby ułatwić te przygotowania i mieć pewność, że o niczym nie zapomnieliśmy, warto mieć uniwersalną listę, która sprawdzi się niezależnie od wieku ucznia. Przygotowaliśmy ją dla Was! Sprawdź nasz „szkolny niezbędnik” i upewnij się, że masz już wszystkie 5 rzeczy, które przydadzą się na kolejny rok nauki. Przygotowania do nowego roku szkolnego to przede wszystkim zakupy. Zanim jednak popędzimy do sklepów i księgarni, musimy odrobić pracę domową, czyli stworzyć „check listę” wszystkiego, czego potrzebujemy. Takie podejście to szansa na odpowiedzialne zakupy i oszczędność czasu – w końcu im mniej dni pozostaje do 1 września, tym bardziej wydłużają się kolejki w sklepach ze szkolnymi wyprawkami.

31 Sie 2022 S.Z.
Czy warto ubezpieczać dzieci?

Czy warto ubezpieczać dzieci?

Jak podaje resort edukacji, na terenie placówek oświatowych dochodzi nawet do 60 tys. wypadków każdego roku. Są to m.in. złamania, skręcenia czy zwichnięcia. Ale dziecko pozostaje aktywne nie tylko w szkole i w trakcie roku szkolnego. Z jednej strony to bardzo dobre dla jego zdrowia, jednocześnie zwiększa jednak ryzyko wypadków. Zdarzają się one przez cały rok: latem - podczas wakacyjnych zabaw i uprawiania sportów na powietrzu, a zimą na nartach, sankach czy podczas innych sezonowych atrakcji. Zadbanie o odpowiednie ubezpieczenie, zapewniające dziecku szerszą ochronę, staje się kluczowe dla coraz większej liczby rodziców.

28 Sie 2022 S.Z.
Dwujęzyczny przedszkolak. Moda czy realne wsparcie, które zaprocentuje w przyszłości?

Dwujęzyczny przedszkolak. Moda czy realne wsparcie, które zaprocentuje w przyszłości?

Znajomość języków obcych to w dzisiejszym zglobalizowanym świecie standard. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się więc przedszkola oferujące w swoim programie między innymi nauczanie języka angielskiego lub hiszpańskiego. Rodzice stawiają na edukację obcojęzyczną swoich pociech dostrzegają realne korzyści, jakie ze sobą niesie.

26 Sie 2022 S.Z.
Szukasz pomysłu na upalne dni? Sprawdź, jakie wodne zabawy możesz zaproponować swojemu dziecku!

Szukasz pomysłu na upalne dni? Sprawdź, jakie wodne zabawy możesz zaproponować swojemu dziecku!

Lato w pełni. Nie da się ukryć, że w tym roku gorąca aura szczególnie daje o sobie znać, czego najlepszym dowodem są niemalże rekordowe temperatury osiągające w wielu miejscach prawie 40 stopni Celsjusza. Co więcej, wiele prognoz wskazuje, że to nie koniec upałów! Na szczęście, istnieje wiele ciekawych sposobów na ochłodzenie, które połączyć można z fantastyczną, aktywną zabawą w rodzinnym gronie.

22 Lip 2022 S.Z.
Ruch to zdrowie! Jak zachęcić dziecko do wakacyjnych aktywności?

Ruch to zdrowie! Jak zachęcić dziecko do wakacyjnych aktywności?

Regularna aktywność fizyczna – obok właściwie zbilansowanej diety – jest niezbędna w każdym wieku. Ruch jest szczególnie ważny w przypadku najmłodszych. To jeden z kluczowych czynników warunkujący prawidłowy rozwój czy ochronę przed niektórymi chorobami. Im szybciej rodzice zachęcą dziecko do różnego rodzaju aktywności, tym większa szansa na to, że w przyszłości nie będzie miało ono trudności z kondycją i sprawnością, a sport traktować będzie jako najlepszy sposób na spędzenie wolnego czasu. Lato to idealny czas na urozmaicone zajęcia ruchowe, które zaszczepią u dziecka pasję do sportu. Co zrobić, aby zapewnić dziecku wakacyjne aktywności, a przy tym świetną rozrywkę – również wtedy, gdy dłuższy urlop nie jest możliwy? Poznaj kilka wskazówek.

21 Lip 2022 S.Z.
Twoje dzieci nie mogą żyć bez muzyki? Oto 5 sposobów, jak przełożyć to na naukę angielskiego.

Twoje dzieci nie mogą żyć bez muzyki? Oto 5 sposobów, jak przełożyć to na naukę angielskiego. Tym bardziej latem!

Jak idzie nauka języka angielskiego Twojemu dziecku w wakacje...? Odpowiedź na to pytanie może brzmieć - śpiewająco! Internetowa szkoła języka angielskiego dla dzieci, Novakid, przedstawia 5 korzyści, jakie niesie słuchanie ulubionej muzyki w kontekście poprawy umiejętności językowych.

18 Lip 2022 S.Z.
Dlaczego dzieci zadają właśnie akurat takie pytania?

Dlaczego dzieci zadają właśnie akurat takie pytania?

Ciekawość świata to naturalna potrzeba dziecka. Nasze pociechy już od najmłodszych lat zadają konkretne pytania, to co pada z ich ust nie jest przypadkowe, mają niebywałą chęć, aby wszystkiego dotknąć, zobaczyć, poczuć i posmakować. Nie musimy im w tym pomagać, po prostu ważne, abyśmy tego nie zatracili. Dlaczego? Cytując sławnego klasyka, geniusza wszechczasów Alberta Einsteina „Nie jestem szczególnie utalentowany. Moją pasją jest po prostu ciekawość” odpowiedź kryje się w ciekawości i odkrywaniu otaczającego dziecko świata.

12 Lip 2022 S.Z.
Jak w 4 prostych krokach nauczyć dziecko bezpiecznego zachowania na drodze?

Jak w 4 prostych krokach nauczyć dziecko bezpiecznego zachowania na drodze?

Tylko w 2021 roku w Polsce miało miejsce aż 1775 wypadków drogowych z udziałem dzieci w wieku 0-14 lat (1). Wielu z nich można było uniknąć. Każdy rodzic powinien pamiętać, że zanim wyśle swoje dziecko samodzielnie do szkoły, na klasową wycieczkę czy do sklepu, powinien dokładnie zapoznać je z potencjalnymi zagrożeniami, które mogą je spotkać po drodze. Prawidłowe zachowania powinien znać każdy pierwszoklasista! Jak przygotować dziecko do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym? Podpowiadamy.

04 Lip 2022 S.Z.
Superbohaterowie podczas wakacji nie tracą czujności

Superbohaterowie podczas wakacji nie tracą czujności

Przez ostatnie tygodnie dzieci z całego kraju brały udział w 3. już edycji bezpłatnego, międzynarodowego programu edukacyjnego FAST Heroes, ucząc się rozpoznawać charakterystyczne objawy udaru mózgu i poznając numer alarmowy 112. Teraz, wyposażeni w tę bezcenną wiedzę, mali Superbohaterowie wyruszają na zasłużony letni wypoczynek, a zdobyte przez nich informacje mogą pomóc uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie.

01 Lip 2022 S.Z.
Dziecko przed ekranem w trakcie wakacyjnej podróży - dozwolone czy zakazane?

Dziecko przed ekranem w trakcie wakacyjnej podróży - dozwolone czy zakazane?

Długie wakacje łączą się często z zagwozdką rodziców, w jaki sposób mądrze wypełnić czas swoich pociech. Podróżom czy oczekiwaniu w restauracji często towarzyszy rozrywka online lub zajęcia edukacyjne przed tabletem, smartfonem lub komputerem. Ile wynosi średnia czasu spędzanego przez dzieci przed ekranami w różnych zakątkach globu i co na to naukowcy?

30 Cze 2022 S.Z.
Wybierasz się na wakacje z dzieckiem? Poznaj 3 pomysły, dzięki którym wypoczniesz, a maluch nie zapomni ich do końca życia!

Wybierasz się na wakacje z dzieckiem? Poznaj 3 pomysły, dzięki którym wypoczniesz, a maluch nie zapomni ich do końca życia!

Zakończenie roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim wakacje – czas beztroski, zabawy i wypoczynku dla dzieci. A co z rodzicami? W ich przypadku bywa różnie, szczególnie jeśli w planach mają wakacyjny wyjazd z pociechami. Odpoczynek na rodzinnej wycieczce dla wielu mam brzmi jak oksymoron, ale... jest możliwy! Wystarczy zmienić nastawienie i wprowadzić w życie kilka prostych zasad. Podpowiadamy, jak zaplanować urlop, aby choć trochę się zrelaksować i uniknąć frustracji czy rozczarowań.

22 Cze 2022 S.Z.
Wesprzyj pielęgnację skóry twojego dziecka odpowiednio dobranymi kosmetykami. Przewodnik dla rodziców

Wesprzyj pielęgnację skóry twojego dziecka odpowiednio dobranymi kosmetykami. Przewodnik dla rodziców

Kwestia używania kosmetyków dla dzieci bywa czasem przyczyną sporów. Zwłaszcza niektórzy przedstawiciele starszego pokolenia wychodzą z założenia, że wystarczy szare mydło i oliwka, jednak możliwości jest wiele. Dobierając odpowiednio kosmetyki pielęgnacyjne, możemy zapobiec lub wyeliminować część problemów ze skórą dziecka.

03 Cze 2022 S.Z.
Najlepszy Dzień Dziecka w życiu. Podpowiadamy, jak go spędzić!

Najlepszy Dzień Dziecka w życiu. Podpowiadamy, jak go spędzić!

Dzieci uwielbiają celebrować różne okazje, a zbliżający się wielkimi krokami 1 czerwca będzie do tego świetnym pretekstem. Dobrze jest się odpowiednio przygotować i zaplanować wyjątkowe atrakcje – prezent nie liczy się tak bardzo, jak wspólna zabawa z rodzicami. Dziecko zapamięta na zawsze nie zabawki i modne gadżety, a kreatywny czas spędzony z Tobą. W zależności od pogody możecie wybrać się na piknik, zorganizować bal przebierańców albo... przeistoczyć się w artystów w domowym zaciszu. Sprawdź nasze pomysły!

30 Maj 2022 S.Z.
Co zrobić z dzieckiem w górach, gdy nie jest fanem wędrówek?

Co zrobić z dzieckiem w górach, gdy nie jest fanem wędrówek?

Góry to świetne miejsce do spędzenia czasu z rodziną, niezależnie czy wybierzemy się tylko na weekend, czy na dłuższy czas. Nie wszystkie dzieci jednak z uśmiechem na buziach przemierzają górskie szlaki, a niektóre są na nie jeszcze po prostu za małe. Nie oznacza to jednak, że czeka nas nuda!

27 Maj 2022 S.Z.
Propozycje smartwatchy na Dzień Dziecka

Propozycje smartwatchy na Dzień Dziecka

Czerwiec rozpoczyna się wesołym dla wszystkich pociech wydarzeniem, jakim jest Dzień Dziecka. Doskonałą propozycją może okazać się smartwatch, który jest urządzeniem wielozadaniowym, a jego użytkowanie może umilić codzienne życie. Sprawdź, jakie propozycje smartwatchy mogą ucieszyć Twoją latorośl i z pewnością umilą jej ten (i nie tylko) wyjątkowy dzień!

27 Maj 2022 S.Z.