Przywitaj wiosnę w terenie!
Wpisany przez s.z.   
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:26

Przywitaj wiosnę w terenie!

10 pomysłów na pierwsze wiosenne dni na świeżym powietrzu


Wiosna powróciła, a to oznacza tylko jedno - czas na pierwsze wspólne spotkania na świeżym powietrzu. Po długim okresie zimowych wieczorów spędzonych pod kocem, nic nie może zrównoważyć energii i radości, jaką przynosi nadejście pierwszych ciepłych dni. Masz ochotę wyjść na łono natury i cieszyć się wiosennym słońcem? Oto 10 inspiracji na to, jak spędzić ten czas.


1. Piknik ze znajomymi
Spędzanie czasu na świeżym powietrzu ze znajomymi to zawsze świetny pomysł. A gdyby tak połączyć tę przyjemność z grami w terenie, wciągającymi planszówkami i pyszną pizzą? Wśród gier plenerowych możecie postawić np. na bule, badmintona czy frisbee. Planszówki? Idealnie sprawdzą się popularne Dixit lub Monopol. Na pikniku nie może zabraknąć jedzenia, dlatego na start warto zamówić coś z dowozem na miejsce. A jak pokazują badania, wśród dań, które najczęściej zamawiamy, jest pizza:
Wspólne zamawianie jedzenia stało się nieodłączną częścią naszej codzienności. Obecnie to głównie zamówienia online dominują na rynku gastronomicznym – decyduje się na nie aż 69% klientów. Zamawiamy zazwyczaj w grupie: z rodziną, ze znajomymi (55% zamówień). Nawet pary nie pozostają w tyle, stanowiąc 35% klientów korzystających z tej formy usługi. Co ciekawe, pizza króluje wśród kulinarnych wyborów dokonywanych online, stanowiąc 73% zamówień w tym kanale – podsumowuje Rafał Piasecki, manager operacyjny ds. marketingu, Da Grasso.


2. Odkrywanie nowych szlaków turystycznych
Wiosna to doskonały czas na odkrywanie nowych miejsc i szlaków turystycznych. Takie wycieczki – samodzielnie lub w towarzystwie - to świetna aktywność, która otwiera nowe możliwości do nauki, rozwoju osobistego i tworzenia niezapomnianych wspomnień. Niezależnie od tego, czy wybierzesz się na leśny spacer, czy też na wędrówkę w góry, pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu - zawsze zabieraj ze sobą wodę, przekąski i odpowiednią odzież.


3. Koncert w plenerze i kino plenerowe
Zaplanujcie wiosenny wieczór w otoczeniu natury, uczestnicząc w koncercie plenerowym. Poszukajcie lokalnych wydarzeń muzycznych organizowanych na świeżym powietrzu, takich jak koncerty w parkach, nad jeziorami czy w otwartych przestrzeniach. Usiądźcie wygodnie (koc? A może leżak?) wsłuchując się w dźwięki muzyki oraz otaczając się pięknem przyrody. Ciekawą opcją jest również kino plenerowe. Możecie cieszyć się ulubionym filmem w otoczeniu natury, przyjaciół i dobrego jedzenia.


4. Stwórz wiosenny ogród kulinarny
Wiosna stanowi doskonały moment, by rozpocząć pracę nad własnym ogródkiem kulinarnym. Zbierzcie się więc ze znajomymi i spędźcie weekend na sadzeniu warzyw, ziół i kwiatów, które będą nie tylko ozdobą, lecz także posłużą do przygotowania pysznych potraw. Jeśli jesteście początkującymi ogrodnikami, warto zacząć od uprawy prostych i łatwych w pielęgnacji ziół, takich jak mięta, bazylia, pietruszka, oregano czy tymianek. Zioła te można hodować nie tylko w gruncie, ale także w doniczkach. Dlatego jeśli nie macie możliwości stworzenia ogrodu na podwórku czy działce, możecie wykorzystać nawet balkon. Wspólne prace w ogrodzie nie tylko umożliwią cieszenie się pięknem natury, ale także pozwolą stworzyć wspólny projekt, nad którym będziecie mogli pracować przez cały sezon.


5. Joga w parku, ogrodzie lub na plaży
Wiosna to doskonały moment na praktykowanie jogi na świeżym powietrzu, zwłaszcza w kontekście redukcji stresu. Wybierzcie się na łąkę lub plażę, rozłóżcie maty i działajcie - otoczeni śpiewem ptaków i szumem drzew. Regularna praktyka jogi nie tylko poprawia elastyczność i siłę ciała, lecz także pozwala zrelaksować umysł i odprężyć się po intensywnym dniu. To również doskonały sposób na wyciszenie się i dotlenienie organizmu. A poza tym, wspólne działanie to nie tylko wspaniały sposób na poprawę samopoczucia, ale także doskonała okazja do spędzenia czasu ze znajomymi i rodziną na świeżym powietrzu.


6. Wiosenny rajd rowerowy
Wiosną nie może zabraknąć wiosennego wypadu na rowery – zarówno samodzielnie, jak i w gronie znajomych lub rodziny. Wybierzcie malownicze trasy rowerowe w okolicy, które zapewnią piękne widoki i możliwość odkrywania nowych miejsc. Przy planowaniu wycieczki warto uwzględnić prognozę pogody oraz warunki terenowe, aby móc cieszyć się wyprawą w pełni komfortowych warunkach. Pamiętajcie o zabraniu ze sobą wody, przekąsek oraz niezbędnych narzędzi do ewentualnych napraw rowerowych w trakcie podróży. Nie zapomnijcie także o odpowiednim przygotowaniu rowerów – przed wyjazdem sprawdźcie ciśnienie w oponach i stan hamulców. Wspólny rajd to doskonała okazja do spędzenia czasu z bliskimi i cieszenia się wiosennym powietrzem.


7. Dzień spa na łonie natury
Wiosenna aura sprzyja relaksowi i regeneracji, dlatego warto wykorzystać ją do stworzenia własnego mini spa na świeżym powietrzu. Znajdź ulubione miejsce w ogrodzie lub parku, zabierz ze sobą kosmetyki do pielęgnacji ciała i koc. Otwarta przestrzeń może stworzyć bardziej relaksującą atmosferę niż tradycyjne spa w zamkniętych pomieszczeniach. Dodatkowo, możesz cieszyć się pięknem natury, pooddychać świeżym powietrzem oraz poprawić swój nastrój i samopoczucie. To doskonały sposób na odprężenie się i zresetowanie organizmu po długim tygodniu pracy.


8. Impreza wiosenna
Impreza wiosenna to doskonały sposób na uczczenie nadejścia tej radosnej pory roku. Zorganizuj przyjęcie na świeżym powietrzu lub w przestrzeni oświetlonej słonecznym światłem. Zaproś przyjaciół i rodzinę do wspólnego świętowania. Przygotujcie kolorowe dekoracje, które odzwierciedlą energię i świeżość tej pory roku. Co powiesz na organizację gier i zabaw na zewnątrz, takich jak kalambury czy zawody sportowe, aby uczynić imprezę jeszcze bardziej radosną? Nie zapomnijcie o muzyce, która dodatkowo podkreśli wiosenny nastrój i zachęci do tańca pod gołym niebem. To wyjątkowy sposób na wspólne celebrowanie przybycia wiosny i budowanie wspomnień z bliskimi. A aby zaoszczędzić czas na gotowanie, zamówcie razem pizzę.


9. Wspólne spacery z psami
Samodzielnie lub ze znajomymi – postaw na relaksujące spacery z czworonogami. Wybierzcie się do pobliskiego parku, lasu lub nad jezioro. Podczas takiego spaceru można wspólnie eksplorować otaczającą przyrodę. Rzucajcie frisbee, grajcie w aportowanie lub po prostu cieszcie się spokojnymi chwilami w towarzystwie pupili. Upewnij się, że macie ze sobą wodę i przekąski zarówno dla siebie, jak i dla zwierzaków- tak, abyście mogli zregenerować siły i cieszyć się tym czasem. Wspólne spacery z psami to nie tylko doskonała forma aktywności fizycznej, ale także świetna okazja do spędzenia chwil na świeżym powietrzu i budowania więzi ze zwierzakami. To także dobry sposób na redukcję stresu i cieszenie się chwilą w spokojnej atmosferze natury.


10. Włoski wieczór na świeżym powietrzu
Przenieście się do słonecznej Italii, tworząc atmosferę pełną smaków, aromatów i włoskiego ducha. Jak? Rozłóżcie duży stół na świeżym powietrzu, przykryty kolorowym obrusem w klasyczne włoskie wzory. Ozdóbcie go świecami, kwiatami oraz rustykalnymi dekoracjami. Zamiast przygotowywać tradycyjne dania, zamówcie kilka pysznych pizz w różnych smakach. Nie zapomnijcie o wyśmienitych napojach i pysznych deserach, które będą doskonałym uzupełnieniem wieczoru. Podczas spotkania możecie zorganizować również rozrywki w stylu włoskim, takie jak konkurs na najlepszego jedzącego pizzę z zamkniętymi oczami, czy też wspólne śpiewanie piosenek z Półwyspu Apenińskiego.

***** *** ***** *** *****
Da Grasso to największa franczyzowa sieć pizzerii w Polsce, w której skład wchodzi 180 lokali w całym kraju. Aktualnie intensywnie się rozwija i poszukuje partnerów franczyzowych w kilkunastu miastach Polski m.in.: Bytomiu, Czechowicach-Dziedzicach, Dębicy, Elblągu, Gdańsku, Grudziądzu, Krakowie, Kielcach, Lesznie, Ostrowi Mazowieckiej, Otwocku, Poznaniu, Niepołomicach, Jeleniej Górze, Warszawie, Wrocławiu i Zgorzelcu. Zachęcamy do kontaktu i poznania szczegółów oraz zasad współpracy: https://www.dagrasso.pl/franczyza.

/źródło - /